В Україні з’явиться ринок сміття

event 16:04 Середа 09 Червня 2021 ПОДІЇ

В Україні з’явиться ринок сміття. У Кабінеті міністрів працюють над відповідним законопроєктом.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Про це повідомив заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець під час Всеукраїнського форуму “Україна 30. Екологія”.

За його словами, Україні вкрай потрібно прийняти новий рамковий закон, щоб встановити цивілізовані правила поводження з відходами.

Стрілець підкреслив, що на сьогодні в країні щороку утворюється:

  • близько 6 млн тонн побутових відходів;
  • сотні мільйонів тонн промислових відходів, що займають значну частину території та призводять до нераціонального використання земель;
  • близько 550 тис. тонн небезпечних відходів.

На сьогодні із понад 200 ліцензіатів, які здійснюють операції з небезпечними відходами, фактично лише близько 30 мають установки, що реально готові спалювати відходи. Значна ж кількість недобросовісних суб’єктів лише демпінгують ціни на ринку. Підкреслюється, що замість утилізації небезпечні відходи потрапляють на звалища або у лісосмуги.

Коментар:Поки цей ринок буде в такому стані, ми не зможемо забезпечити реальну нормальну екологічно безпечну утилізацію відходів. Саме тому Міндовкілля із стейкхолдерами адвокатує новий рамковий закон, який дозволить встановити цивілізовані правила“, – сказав Стрілець.

Закон запроваджує ієрархію управління відходами, де найвищими ланками є запобігання їх утворенню та повторне використання. Також розширюється відповідальність виробника.

Коментар: Для того, щоб, наприклад, зменшити кількість пластику, не достатньо лише організувати роздільний збір відходів. У всіх європейських країнах вже багато років діє розширена відповідальність виробника. Це та модель, яка повинна бути запроваджена на території України“, – зазначив замміністра.

Нагадаємо, раніше Стрілець заявив, що оновлене законодавство про управління відходами відкриє кордони для інвесторів. Закон не оновлювали понад 20 років.

Джерело: сайт РБК-Україна

Читайте також: У Кабміні сьогодні ухвалили план підготовки до наступного опалювального сезону

Останні новини
15.06.2021, Вівторок
14.06.2021, Понеділок
13.06.2021, Неділя
12.06.2021, Субота
11.06.2021, П’ятниця
10.06.2021, Четвер
09.06.2021, Середа
Читати більше новинarrow_forward