Службовці з Житомирщини привласнили понад 3 млн грн для сільських амбулаторій

event 15:00 Неділя 26 Березня 2023 ПОДІЇ

24 березня слідчі Слідчого управління ГУНП за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури оголосили підозри у низці кримінальних діянь колишньому директору Департаменту Житомирської облдержадміністрації, керівникові підприємства-підрядника та інженерові з технічного нагляду. Повідомляють Новини Житомира.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

У 2018 році між Департаментом облдержадміністрації та підприємством-підрядником були укладені договори про будівництво амбулаторій з житлом для лікарів у селах Гришківцях та Райгородку. Також для нагляду за якісним та вчасним виконанням робіт угоди про співпрацю були підписані і з уповноваженою за технагляд особою.

Проте під час проміжної перевірки з’ясувалось, що внесені підрядником в офіційні акти відомості про обсяги виконаних робіт значно завищені, як і вартість використаних матеріалів. Відтак це стало підставою для розірвання договору із товариством та відкриттям кримінального провадження.

Як встановили поліцейські за результатами аналізу бухгалтерської документації та призначених і проведених експертних досліджень наявних будівель, підрядник вніс свідомо неправдиву інформацію до офіційних документів, що стало підставою для перерахування бюджетних коштів.

А директор Департаменту та інженер з технічного нагляду проявили службове недбальство, неналежно виконуючи свої службові обов’язки, та не перевірили правдивість наданої інформації. У результаті з держбюджету було надмірно перераховано понад 3 млн 300 тисяч гривень бюджетних коштів.

Читайте також: Гранати у клітці для кролів та мішок марихуани: наслідки обшуку жителя Житомирщини

Наразі підряднику інкримінуються кримінальні діяння, передбачені ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) КК України, а керівникові Департаменту облдержадміністрації та інженеру з технічного нагляду – ч. 2 ст. 367 (Службова недбалість) КК України.

Відповідно до санкцій статей посадовцям загрожує тривале ув’язнення. Будівництво амбулаторій завершено іншим товариством і наразі вони функціонують.

Останні новини
29.05.2023, Понеділок
28.05.2023, Неділя
27.05.2023, Субота
26.05.2023, П’ятниця
25.05.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward