На Житомирщині затримано підприємця, який працював на гауляйтера Сальдо

event 14:29 П’ятниця 27 Січня 2023 ПОДІЇ
saldo

СБУ повідомила про підозру директору підприємства на Житомирщині, який працював на Херсонського гауляйтера Сальдо.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

У ході слідчо-оперативних дій у Житомирській області викрито злочини керівництва місцевої видобувної компанії, яка “заробляла” для гауляйтера захопленої частини Херсонщини Володимира Сальдо. Саме його родина була кінцевим бенефіціаром цього підприємства, яке займалось видобутком, обробкою та продажем граніту у промислових масштабах.

Частину отриманих прибутків спрямовували на забезпечення потреб окупаційних органів на тимчасово окупованій частині півдня України.

У вересні минулого року за матеріалами СБУ накладено арешт на активи комерційної структури за співпрацю з поплічниками країни-агресора. Крім цього, під час досудового розслідування викрито схеми, які використовували очільники компанії для виведення грошей у тінь та їх подальшого використання в інтересах ворога.

Для реалізації оборудок їхні організатори штучно занижували обсяги видобутої сировини та об’єми продажу готової продукції, а також “змінювали” її цінову категорію. Для цього вносили недостовірні відомості до звітної фінансово-господарської документації. Таким чином державний бюджет України втрачав млн грн у вигляді несплачених податків.

При цьому зловмисники “відмивали” одержані “прибутки” через афілійовані фірми, зокрема у вигляді придбання технологічної продукції нібито для потреб підприємства.

Встановлено, що злочинна схема завдала збитку держбюджету на більше ніж 4,5 млн грн.

За матеріалами СБУ керівнику видобувної компанії повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

▪️ ч. 2 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом);

▪️ ч. 1 ст. 364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми).

Читайте також – На Луганщині викрито прокурора, який перейшов на бік ворога

Під час обшуків за місцем проживання фігуранта та в приміщеннях підприємства правоохоронці виявили:

▪️ фінансово-господарську документацію;

▪️ чорнові записи;

▪️ банківські картки із доказами оборудок.

Тривають слідчо-оперативні дії для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

Останні новини
01.04.2023, Субота
31.03.2023, П’ятниця
30.03.2023, Четвер
29.03.2023, Середа
28.03.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward