На Закарпатті військовий через суд зобов’язав військову частину звільнити його зі служби

event 17:32 Четвер 06 Червня 2024 ПОДІЇ

Закарпатський окружний адміністративний суд задовольнив позов військовослужбовця та зобов’язав військову частину звільнили його зі служби за сімейними обставинами. Позивачу потрібно доглядати за своєю матір’ю, яка не має встановленої групи інвалідності.

Як вказано у рішенні, яке оприлюднили у судовому реєстрі, до суду звернувся мешканець Закарпатської області, який проходить військову службу за мобілізацією під час воєнного стану. Чоловік просив визнати протиправною відмову військової частини у звільненні його зі служби, а також зобов’язати військову частину прийняти відповідне рішення. Позивач зазначив, що хоче звільнитись зі служби через сімейні обставини – треба оглядати за матір’ю, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії (ЛКК).

Командир військової частини відмовив військовому у звільненні зі служби через «недоведеність необхідності постійного догляду», зокрема через відсутність довідки МСЕК (медико-соціальна експертна комісія).

Читайте також: Представники ТЦК можуть застосовувати силу і вдаватись до примусових заходів – нардеп

«Довідка ЛКК не може бути визнана як документ, що відповідає нормативно-правовим актам та не може бути підставою для звільнення, адже стосується дорослого члена сім’ї та не містить жодного посилання на період отримання сторонньої допомоги. Окремою підставою відмови у задоволенні подібних рапортів є той факт, що довідка ЛКК видається для подання до органів захисту населення (ймовірно, соціального захисту населення), а не до військової частини», – вважає відповідач.

Суд, дослідивши аргументи сторін, відхиляє доводи представника військової частини про те, що висновок ЛКК не може бути визнаний як документ для звільнення позивача зі служби. Матір позивача не має встановленої групи інвалідності, тому вона не отримувала довідку МСЕК.

Читайте також: Спіймають удачу за хвіст: названо три знаки Зодіаку, які у червні стануть щасливчиками 

Суд вважає, що доданий до рапорту висновок ЛКК є належним доказом, який підтверджує необхідність здійснення постійного догляду. Суддя задовольнив позов військовослужбовця та зобов’язав військову частину звільнили його зі служби за сімейними обставинами.

Останні новини
11.06.2024, Вівторок
10.06.2024, Понеділок
09.06.2024, Неділя
08.06.2024, Субота
07.06.2024, П’ятниця
06.06.2024, Четвер
05.06.2024, Середа
Читати більше новинarrow_forward