На Волині за відмову від призову засудили до 3,5 років в’язниці 21-річного хлопця 

event 11:18 Понеділок 26 Лютого 2024 ПОДІЇ

Ківерцівський районний суд виніс вирок 21-річному волинянину за ухилення від призову на військову службу. Чоловік хотів отримати в ТЦК довідку для укладання шлюбу, однак його відправили на медичну комісію та вручили бойову повістку. У зазначену дату він до пункту збору не прийшов, бо думав, що не підлягає мобілізації. За це йому призначили покарання у вигляді 3,5 року позбавлення волі.

Як вказано у вироку суду від 22 лютого, 8 вересня 2023 року військово-лікарська комісія визнала обвинуваченого придатним до проходження військової служби, і того ж дня йому вручили повістку. 25 вересня 2023 року чоловік мав прийти до пункту збору для подальшого проходження військової служби, але він там так і не з’явився.

У суді хлопець свою вину не визнав. Пояснив: він був впевнений, що до 27 років не є призовником і не підлягає мобілізації. Крім того, його батько під час АТО отримав інвалідність, що, на його думку, було підставою для звільнення від служби в армії. Обвинувачений також зауважив, що до ТЦК його не викликали, а він звернувся туди сам, бо хотів отримати довідку для укладання шлюбу.

Під час суду з’ясувалося, що обвинуваченого дійсно звільнили від проходження строкової служби із 11 червня 2021 року. Водночас він перебував на обліку військовозобов’язаних і був визнаний тимчасово непридатним до 7 вересня 2023 року.

Читайте також: У Чернівецькій області на кладовищі знайшли обгоріле тіло 62-річного чоловіка

Суддя Вікторія Корецька визнала обвинуваченого винним в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період (ст. 336 КК України) й призначила йому покарання у вигляді позбавлення волі на 3,5 роки. Цей вирок ще можна оскаржити в апеляційному суді.

Зазначимо, що в Україні, згідно з законом «Про військовий обовʼязок і військову службу», в окремих випадках держава може призвати громадян, які ще не досягли 27-річного віку. Як пише «Заборона», з 18 років чоловік може отримати повістку, оскільки уже вважається призовником і має пройти строкову військову службу. Під час дії воєнного стану на базову службу не призивають, але вона діє. Тому мобілізація таких громадян фактично заборонена. Але є нюанси.

«Оскільки зараз призову в нас немає, фактично їх мобілізувати не можуть без наявності згоди. Якщо є згода і клопотання про мобілізацію, таку людину можуть мобілізувати, що, до речі, дуже часто роблять представники ТЦК. Потрібно уважно читати документи, які ви підписуєте», – зазначає юрист і адвокат Ростислав Кравець.

Останні новини
24.04.2024, Середа
23.04.2024, Вівторок
22.04.2024, Понеділок
21.04.2024, Неділя
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward