На Львівщині суд скасував вирок за написану зникаючим чорнилом боргову розписку на $50 тис.

event 19:52 П’ятниця 05 Квітня 2024 ПОДІЇ

Суд скасував вирок звинуваченому у шахрайстві підприємцю з Львівщини. За даними слідства, він позичив 50 тис. доларів у свого друга, підписавши боргову розписку зникаючим чорнилом. Суд першої інстанції призначив йому шість років тюрми з конфіскацією всього майна. Апеляційний суд скасував вирок та відправив справу на новий судовий розгляд.

Про це пише Zaxid.Net.

За даними правоохоронців, ще у 2014 році чоловік звернувся до свого товариша, щоб позичити гроші для розвитку бізнесу, – той погодився, але попросив розписку. Обвинувачений начебто підписав зникаючим чорнилом боргову розписку на 50 тис. доларів, отримав гроші, а потім їх не повернув.

Підприємець не визнавав свою провину у вчиненні шахрайства та розповів суду, що із 2006 року займався лісопереробкою, експортом лісу на заході України та шукав потужну пилораму. Через знайомих він вийшов на чоловіка (потерпілий у цій справі), який допомагав йому з оформленням документів. Чоловік запропонував придбати документи на поставку деревини у великих обсягах за вигідною ціною – документи були виписані від кількох лісгоспів для трьох підприємців. Знайомий обвинуваченого попросив його формально підписати договори позики на 40 тис. доларів, начебто для забезпечення виконання умов угоди, щоб показати підприємцям. Чоловік підписав ці «формальні документи», але грошей не отримував.

Потерпілий у цій справі, партнер обвинуваченого стверджує, що у березні 2014 року передав йому 50 тис. доларів, а потім на документах зникли підписи. За його словами, обвинувачуваний не повернув йому грошей.

Читайте також: Приватбанк призупинить операції з картками на декілька годин

Стрийський міськрайонний суд Львівщини у травні 2023 року визнав обвинуваченого винним у шахрайстві та призначив йому шість років тюрми з конфіскацією всього майна.

Адвокат, який представляє інтереси обвинуваченого, виграв апеляцію у цій справі. У апеляційній скарзі він заявив, що у суді першої інстанції не було належних та допустимих доказів вини його клієнта.

У березні 2024 року справу розглянула колегія суддів Львівського апеляційного суду, частково задовольнила апеляційну скаргу адвоката – вирок суду першої інстанції скасували і призначили новий судовий розгляд справи.

Останні новини
20.05.2024, Понеділок
19.05.2024, Неділя
18.05.2024, Субота
17.05.2024, П’ятниця
16.05.2024, Четвер
15.05.2024, Середа
14.05.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward