ЄС, США та ще 55 країн презентували Декларацію майбутнього інтернету

event 16:56 Четвер 28 Квітня 2022 ПОДІЇ

Європейський союз, США та партнери презентували Декларацію майбутнього інтернету. До неї приєдналися 60 країн. Окрім країн ЄС та США це Ізраїль, Грузія, Україна, Канада, Ісландія, Молдова, Нова Зеландія, Сербія, Велика Британія та інші. Білорусь, Росія та Китай відсутні серед держав, які приєдналися до декларації.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Партнери з Декларації вважають, що інтернет має зміцнювати основні демократичні принципи, основні свободи та права людини, які перелічені у Загальній декларації прав людини. Вони висловлюють переконання, що інтернет має працювати як єдина децентралізована мережа, в якій цифрові технології використовуються надійним чином, де не допускається дискримінація та присутня чесна конкуренція між підприємствами та онлайн-платформами.

Підписанти висловлюють серйозне занепокоєння придушенням свободи в інтернеті з боку авторитарних урядів, використанням цифрових інструментів для порушення прав людини, кібератаками, поширенням незаконного контенту, дезінформації та надмірної концентрації економічної потужності. Вони зобов’язуються співпрацювати задля усунення цих явищ та ризиків.

Учасники декларації поділяють думку про те, що цифрові технології можуть сприяти демократії, миру, верховенству закону та сталому розвитку.

У Декларації наголошується, що існує ризик фрагментації інтернету, у тому числі у зв’язку з загрозами російського уряду повністю або частково відключитися від глобальної мережі, а також зловживаннями, що виявляються в кібератаках, онлайн-цензурі та дезінформації.

Влітку 2022 року планується провести захід, на якому партнери по Декларації обговорять зі спільнотою як документ може підтримати майбутнє інтернету. Декларація не має обов’язкової юридичної сили, але передбачається, що вона використовуватиметься як відправна точка при визначенні політик в галузі інтернету державами-учасницями.

Останні новини
24.05.2022, Вівторок
23.05.2022, Понеділок
22.05.2022, Неділя
21.05.2022, Субота
20.05.2022, П’ятниця
19.05.2022, Четвер
18.05.2022, Середа
Читати більше новинarrow_forward