Батюшка УПЦ МП з Вінниччини вихваляв терористів Захарченка, Гіві та Моторолу

СБУ повідомила про підозру настоятелю храму УПЦ МП на Вінниччині, який вихваляв терористів Захарченка, Гіві та Моторолу.
Про це повідомляє пресслужба СБУ.
На власному Телеграм-каналі він повторював наративи кремля про “громадянську війну” в Україні та вихваляв ексватажків терористичної організації “днр” Олександра Захарченка, Гіві та Моторолу.
Також клірик поширював “авторські” коментарі, в яких намагався дискредитувати українських військових та ображав релігійні почуття представників різних конфесій.
Для підготовки деструктивного контенту використовував публікації пропагандистських інтернет-ресурсів рф, у тому числі офіційний сайт російської православної церкви.
Крім того, протоієрей розповсюджував антиукраїнську агітацію під час проповідей та спілкування з прихожанами церкви.
При обшуках за місцем проживання клірика виявлено мобільні телефони та комп’ютери із доказами підривної діяльності на користь рф.
Ініційовані Службою безпеки експертизи підтвердили факти його злочинної діяльності проти нашої держави.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили клірику про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників);
- ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади).
Читайте також: На Буковині заробляли $100 тис в місяць на ухилянтах



Фігурант переховувався від правосуддя на території кількох областей України, але у результаті оперативних дій Служба безпеки встановила його місцеперебування і затримала.
Наразі йому обрано міру запобіжного заходу – тримання під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочинів.

Під виглядом печива Росія вивозить контрабандою золото з Судану — CNN

Експерти прогнозують рекордне зростання ціни на соняшникову олію
