Стало відомо, коли ціни на продукти досягнуть піку

event 17:54 Понеділок 20 Листопадаа 2023 Суспільство

В Україні з початком осені почала зростати вартість їжі. Однак ціни на продукти ще не досягли свого піку. Його очікують узимку. Тоді вони будуть вищими за теперішні ще на 5-10%.

Такий прогноз дає заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук, передає Today.ua. 

“Фактично у нас з кінця серпня зросли ціни на молочну та м’ясну продукцію. Це зумовлено як логістикою, так і підвищенням цін на паливно-мастильні матеріали, але також фактором закінчення сезонності великого молока”, – каже Денис Марчук.

Він прогнозує, що ціни на продукти за багатьма позиціями можуть зростати приблизно до середини грудня. Саме тоді закінчаться контракти з багатьма партнерами як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринку. Тоді ціни можуть трохи знизитись.

“Подорожчання може відбуватися до середини грудня, поки переробні підприємства матимуть зобов’язання за контрактами як на внутрішні, так і на експортні ринки. Далі, можливо, частково ціна опускатиметься”, – зробив припущення експерт.

Читайте також: В Україні хочуть встановити Міжнародний чоловічий день

Втім, на деякі продукти ціни залишатимуться високими до весни. Наприклад, ціни на яйця протримаються “на висоті” приблизно до середини весни, поки на ринок не хлине продукт з індивідуального сектору. А в основному вартість їжі досягне пікових рівнів із настанням календарної зими та, ймовірно, протримається до весни. Тому ціни на продукти можуть зрости, порівняно з нинішніми, ще не на 5-10%.

Є ще один драйвер зростання цін – наближення новорічних свят. Щороку цієї пори злітає вартість продуктів до новорічного столу. І поточний рік, попри війну, не буде винятком. 

За прогнозами експертів, вітчизняні овочі подорожчають на 5-8%. А ось заморські фрукти, особливо цитрусові, можуть зрости в ціні до 18%.

Останні новини
30.11.2023, Четвер
29.11.2023, Середа
28.11.2023, Вівторок
27.11.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward