Як уникнути зледеніння морозильної камери: 5 способів

event 20:00 Неділя 17 Вересня 2023 Дім-Сад

Якщо не доглядати морозильну камеру холодильника, то в ній може утворюватися лід, який займає місце, погіршує роботу холодильника і підвищує витрату електроенергії. Як же уникнути цієї проблеми?

Існує кілька способів, які допоможуть запобігти зледеніння морозильної камери та заощадити час та гроші, пише Pixel inform.

Спосіб 1: перевіряйте ущільнювану гуму

Резинка ущільнювача – це та частина дверцят морозильної камери, яка прилягає до корпусу і забезпечує герметичність. Якщо вона пошкоджена або ослаблена, через неї може проникати вологе повітря, яке потім замерзає на стінках і полицях.

Щоб перевірити стан гумки ущільнювача, можна провести по ній листом паперу: якщо лист легко висувається, значить, гумка не виконує свою функцію. У цьому випадку її потрібно замінити чи відрегулювати.

Спосіб 2: не перезавантажуйте морозильну камеру

Якщо в морозильній камері дуже багато продуктів, то вони заважають циркуляції холодного повітря та створюють теплові мости. Це призводить до того, що температура всередині камери збільшується, а вологість конденсується на поверхнях.

Тому намагайтеся не заповнювати морозильну камеру на понад 80%. Також слідкуйте за термінами придатності продуктів і своєчасно позбавляйтеся непотрібних або зіпсованих.

Спосіб 3: регулярно розморожуйте морозильну камеру

Навіть якщо ви дотримуєтеся всіх правил експлуатації морозильної камери, то все одно з часом на її стінках може з’являтися тонкий шар льоду. Це нормально, але якщо товщина льоду перевищує 5 мм, це вже впливає на ефективність роботи холодильника. Тому рекомендується розморожувати морозильну камеру не рідше одного разу на півроку.

Для цього потрібно вимкнути холодильник від мережі, вийняти всі продукти з морозильної камери та скласти їх у термосумку або загорнути в папір чи газети. Потім потрібно залишити дверцята морозильної камери відкритими і підкласти під неї рушники або ємність для збирання води.

Не намагайтеся зіскребати лід гострими предметами або прискорювати процес розморожування гарячою водою або феном – це може зашкодити морозильній камері. Краще почекати, поки лід сам відійде від стінок, а потім протерти сухою ганчіркою.

Спосіб 4: використовуйте спеціальні засоби

Якщо ви хочете мінімізувати утворення льоду в морозильній камері, ви можете використовувати спеціальні засоби, які покривають поверхні тонким шаром захисного плівкового матеріалу. Це може бути спрей, гель або віск, які наносяться на стінки та полиці морозильної камери після її розморожування та очищення.

Ці засоби створюють гідрофобний ефект, який не дає волозі осідати на поверхнях і перетворюватися на лід. Такі засоби можна придбати в магазинах побутової хімії або замовити в інтернеті.

Спосіб 5: дотримуйтесь оптимальної температури

Оптимальна температура для морозильної камери – від -18°C до -24°C. Якщо температура нижча, то це призводить до зайвої витрати електроенергії та збільшення утворення льоду.

Якщо температура вища, це погіршує якість зберігання продуктів і сприяє розмноженню бактерій. Тому регулюйте температуру в морозильній камері в залежності від кількості та типу продуктів, які ви зберігаєте в ній.

Також уникайте частого відкривання та закривання дверцят морозильної камери, оскільки це призводить до надходження теплого повітря всередину.

Читайте також: Навіщо пральний порошок засипають у шкарпетки: корисний лайфхак

Дотримуйтесь рекомендацій зі статті і ви зможете уникнути зледеніння морозильної камери та продовжити термін служби вашого холодильника. Також ви заощадите час на розморожуванні та очищенні морозильної камери, а також гроші на оплаті електроенергії.

Останні новини
30.09.2023, Субота
29.09.2023, П’ятниця
28.09.2023, Четвер
27.09.2023, Середа
26.09.2023, Вівторок
25.09.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward