ЗСУ можуть отримати додаткові системи ППО IRIS-T: чим вони допоможуть

event 17:30 Неділя 17 Вересня 2023 Війна

Наразі Україна має дві установки IRIS-T SLS. Подейкують, що до кінця 2023 року наша держава може отримати додаткові системи ППО, які найімовірніше не будуть останніми, пише 24 Канал.

Проте ходять чутки, що IRIS-T SLS надали лише для тимчасового користування. Наприклад, аби захиститися взимку від російських атак. Генерал-лейтенант у відставці, військовий експерт, засновник БФ “Закриємо небо України” Ігор Романенко поділився думками щодо цієї ситуації, а також розповів як IRIS-T SLS допоможуть захистити повітряний простір України.

Як IRIS-T допоможуть Україні

IRIS-T SLS – зенітний ракетний комплекс малого радіуса дії – вражають ціль на відстані до 20 кілометрів. ППО досить ефективна для знищення цілей, які йдуть на малій висоті – Shahed, крилаті ракети.

За слова Романенка, чутки про повернення зброї можуть бути цілком реальними. Як-от після Другої світової війни, Радянський Союз мав би повернути зброю США, але вдався до варварських методів – закопував та знищував допомогу.

Тому для України надані установки IRIS-T SLS можуть розглядатися як ленд-ліз від Німеччини. Припустимо, все ж ППО залишиться у нас до завершення бойових дій.

“Вони нам безумовно потрібні, але не тільки IRIS-T SLS, а й інші засоби. Адже попереду зима і вони важливі для прикриття інфраструктурних об’єктів”, – сказав військовий експерт.

Читайте також: Рішення щодо використання ATACMS, залишається за Україною, – Блінкен

Крім того, IRIS-T SLS слугуватимуть як прикриття для українських військових – під час наступальних та оборонних дій. Поготів літній досвід показав наскільки ППО важливі для забезпечення просування Сил оборони вперед.

Останні новини
30.09.2023, Субота
29.09.2023, П’ятниця
28.09.2023, Четвер
27.09.2023, Середа
26.09.2023, Вівторок
25.09.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward