Як позбутися ірисової мухи: поради, які врятують ваші квіти

event 18:44 П’ятниця 24 Травня 2024 Дім-Сад

Дуже часто в сезон цвітіння ірисів доводиться спостерігати картину: квіти викинули стрілки, розпустилися, але за кілька днів знітилися, зморщилися і зав’яли. Усе досить просто – на іриси напала так звана ірисова муха. Що це за шкідник і як боротися з ірисовою мухою – у матеріалі.

Як зрозуміти, що на квіти напала ірисова муха

Звичайно, іриси, хоча вони і невибагливі, можуть не цвісти з різних причин – наприклад, нестача світла або поживних речовин. Але якщо бутони утворюються, але відразу ж засихають або загнивають, так і не розпустившись, то, найімовірніше, це “робота” ірисової мухи, або, як її називають, ірисової квіткарки.

Читайте також: “Нова пошта” почала доставляти посилки між країнами Європи: перелік, вартість

У цьому разі придивіться до ірисів – ви однозначно помітите на квітах мушку, схожу на домову, але трохи меншу. Ця нешкідлива з вигляду комаха в кінці квітня і на початку травня харчується рослинними соками, проколюючи пелюстки бутонів, а потім відкладає в них яйця. З них народжуються білясті черв’ячки, які пожирають бутон зсередини. Як результат, бутон гине, так і не розкрившись. Личинки опадають на землю, заляльковуються тут же, біля ірисів і так перечікують зиму. Наступного року все повторюється – такий собі кругообіг ірисової мухи в природі.

На квітах виявити муху можна так:

пелюстки бутонів, що не розкрилися, покриваються плямами, потім скручуються і засихають;

муха залишає зеленуваті виділення;

з часом самі бутони темніють і загнивають зсередини.

Вважається, що найбільш схильні до зараження середньо- і пізньоквітучі гібридні іриси, а також карликові. Але ось ірис сибірський та ірис солелюбний від мухи практично не страждають.

Ірисова муха – як боротися

Як позбутися ірисової мухи? Це залежить від того, наскільки плачевна ситуація. Якщо ураження невелике – всього лише кілька бутонів – то їх можна обірвати і знищити (краще спалити).

Читайте також: Для чого VIN-код у військовому квитку і як його отримати: пояснення ТЦК

Для профілактики – наприклад, торік таке вже було – можна на самому початку появи бутонів (коли квіти випустили стрілку) опудрити іриси золою або тютюновим пилом.

Якщо ж муха “розгулялася” щосили, тоді потрібно звертатися по допомогу до інсектицидів із класу неонікотиноїдів – це Конфідор, Моспілан або Актара. Причому важливо використовувати інсектициди саме з цього класу, оскільки інші можуть бути малоефективними або ж зовсім не дадуть результату.

Останні новини
11.06.2024, Вівторок
10.06.2024, Понеділок
09.06.2024, Неділя
08.06.2024, Субота
07.06.2024, П’ятниця
06.06.2024, Четвер
05.06.2024, Середа
Читати більше новинarrow_forward