Чим обробити сад і город при бурому листі: поради дачникам

event 09:01 Вівторок 02 Квітня 2024 Дім-Сад

Антракноз – це дуже поширене в українському кліматі грибкове захворювання рослин, ознаки якого ви точно бачили. Цей грибок дуже стійкий до багатьох сучасних препаратів. Вивести його непросто, але постаратися варто – через хворобу дачники втрачають багато врожаю, пише уніан.

Ми розповімо, чим лікувати антракноз у винограду та інших культур, щоб більше ніколи не бачити бурі плями на листках.

Що таке антракноз

Антракноз – грибкова хвороба, яка може проявитися на будь-яких овочах, фруктах, деревах і квітах. Спори грибка розносяться з вітром і водою по всій ділянці та швидко заражають нові культури, а на рослинах можуть жити роками.

Симптоми антракнозу всі бачили хоч раз. Листя вкривається маленькими коричневими крапками або великими плямами. Стебло темніє, а на плодах з’являються темні заражені ділянки. Антракноз дуже негативно впливає на врожайність, викликаючи всихання і відмирання зав’язей. Особливо активно грибок поширюється на рослинах у вологу погоду. У дощовий рік через захворювання може пропасти до 70% врожаю.

Від спор можуть постраждати всі рослини, а найчастіше їх знаходять на винограді, помідорах, огірках, вишні, полуниці, горісі.

Як часто потрібно обробляти сад

Одноразової обробки в разі антракнозу недостатньо. Не сподівайтеся перемогти хворобу з першого разу.

Обприскувати рослини протигрибковим засобом рекомендується кожні 7-14 днів. Детальну інструкцію шукайте на упаковці препарату. Для обробки вибирайте таку дату, щоб у наступні 3 дні не було дощу. Інакше засіб змиється опадами.

Читайте також: Чим обробити розсаду від хвороб і шкідників: поради городникам

Препарати від антракнозу

Народні засоби проти цього грибка неефективні. Найкращі препарати від антракнозу – це фунгіциди. До багатьох сучасних найменувань хвороба стійка, тому засоби потрібно комбінувати.

Обприскувати рослини починають, коли температура повітря не опускатиметься нижче +5°. Ось чим можна обробити ділянку від антракнозу:

  1. 1%-ий розчин мідного купоросу – допоможе позбутися спор на кущах і деревах. Опустіть живці в рідину на 5 хвилин, промийте чистою водою і садіть.
  2. Бордоська рідина 1%. Виливайте під стебла уражених рослин у суху погоду.
  3. Колоїдна сірка. Добре підходить для лікування овочів і квітів, але ґрунт на ділянці не має бути кислим. На відро води беріть 50 г сірки.
  4. Фундазол, Нітрофен, Ридоміл, Скор, Квадріс, Тіовіт Джет – найпопулярніші фунгіциди від антракнозу. Розводьте згідно з інструкцією.

При обробці ділянки не забудьте надіти рукавички і в жодному разі не перевищуйте дозування.

Читайте також: Коли садити кавуни та дині на розсаду у 2024 році: інструкція та місячний календар

Профілактика антракнозу

Цю небезпечну і живучу хворобу простіше не допустити, ніж лікувати. Тому для профілактики грибка дотримуйтеся таких заходів:

  • знезаражуйте насіння, якщо збираєте його вручну або купуєте на ринку;
  • прибирайте торішнє листя і ягоди з ділянки;
  • компостуйте рослини попелом;
  • обробляйте спиртом садові інструменти;
  • удобріть ґрунт – рослини на бідному і кислому ґрунті більш уразливі;
  • зрізайте сильно уражені ділянки рослин;
  • проріджуйте листя і крону, зривайте бур’яни – антракноз швидше розвивається в затінених умовах.

Не забувайте також щорічно обприскувати сад і город для профілактики, навіть якщо ознак антракнозу не видно. Хвороба може проявити себе тільки на етапі дозрівання плодів.

Останні новини
30.04.2024, Вівторок
29.04.2024, Понеділок
28.04.2024, Неділя
27.04.2024, Субота
26.04.2024, П’ятниця
25.04.2024, Четвер
24.04.2024, Середа
Читати більше новинarrow_forward