Як заборона на пальне з рф змінить ціни на АЗС — пояснення експерта

event 12:29 Четвер 11 Травня 2023 Авто
azs palne

9 травня 2023 року Кабінет міністрів заборонив імпорт пального невизначеного походження. Уряд таким чином хоче перекрити можливість потрапляння російських нафтопродуктів в Україну.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Заборона Кабінету міністрів на імпорт пального російського походження “перекриє дорогу” скрапленому газу з рф. Однак, це мінімально позначиться на цінах на українських АЗС.

Про це написав експерт Консалтингової групи “А-95” Артем Куюн на своїй сторінці в Facebook.

Він зазначив, що на митниці походження підтверджується єдиним документом – сертифікатом походження. Є декілька міжнародно затверджених форм, але їх суть однакова – показати звідки походить пальне, в тому числі і його компоненти, якщо це суміш.

“Заборона на імпорт пального російського походження – це визначна подія, ТОП-новина на ринку нафтопродуктів за останні місяці… Як вплине на ринок крок уряду? Серед імпортних нафтопродуктів найбільше питань щодо походження було до скрапленого газу. Скоріш за все, дорога для партій російського продукту з мутними документами зараз закриється. Підозрілий газ був в середньому на 150 євро дешевшим за суто європейський. Це десь 3,5 грн/л. Але очікувати саме такого дорожчання, як на мене, не варто”, – вважає Куюн.

Експерт припускає, що ціна автогазу може зрости на 1 грн за літр, але, більше через простої на кордоні, ніж через “атаку” на російський ресурс. 

“Єдине що можна гарантувати – це те, що зростання буде мінімально можливим, адже конкуренція на роздрібному ринку лишається дуже гострою і ніхто не дасть сусіду заробити зайву копійку”, – написав він.

Читайте також – BMW та MERCEDES-BENZ встановлюють рекорди на українському ринку нових авто

При цьому, експерт вважає, що стосовно дизельного пального: а ні за ціною, а ні по фактичній присутності російського пального в Україні ситуація не зміниться.

“Анклав російського дизелю – Чорне та Середземне море. Саме звідти іде дизпальне і в Україну. І якщо до сертифікатів з країн ЄС питань мінімум, то до єгипетських, турецьких та марокканських – дуже багато”, – повідомив Куюн.

Теги: газ
Останні новини
05.12.2023, Вівторок
04.12.2023, Понеділок
03.12.2023, Неділя
02.12.2023, Субота
01.12.2023, П’ятниця
30.11.2023, Четвер
29.11.2023, Середа
Читати більше новинarrow_forward