Росія накопичує дрони та перекидає бомбардувальники: що відомо про ризик нового масованого удару

Росія накопичує дрони та перекидає бомбардувальники: що відомо про ризик нового масованого удару

Після кількох тижнів відносно меншої інтенсивності комбінованих атак в Україні знову заговорили про можливість масштабного повітряного удару з боку росії. Моніторингові ресурси повідомляють про ймовірне накопичення великої кількості ударних безпілотників і ракет, а також про активність російської стратегічної авіації. Військовий експерт Олег Жданов у коментарі ТСН.ua пояснив, які фактори можуть свідчити про підготовку ворога до нової атаки та чому нинішня пауза не означає зменшення загрози.

росія могла використати паузу для накопичення засобів ураження

Одним із факторів, який привертає увагу експертів, є зниження кількості дронів, що застосовувалися під час окремих останніх атак. На думку Жданова, це може свідчити про накопичення запасів для майбутнього масованого застосування.

Він зазначає, що останнім часом кількість безпілотників у деяких нальотах була помітно меншою, ніж потенційні виробничі можливості росії. Саме тому не можна виключати, що окупанти сформували значний резерв ударних БпЛА.

За оцінкою експерта, наразі російська сторона може мати готовими до використання приблизно від 800 до 1000 дронів типу «Шахед».

Переміщення літаків може свідчити про підготовку до удару

Окрему увагу аналітики звертають на дії стратегічної авіації рф. Жданов називає передислокацію бомбардувальників одним із головних сигналів підготовки до можливих ракетних пусків.

За його словами, важливу роль у цьому процесі відіграють аеродроми «Енгельс» та «Саваслейка», де літаки проходять підготовку до виконання бойових завдань.

Також показовою є активність російських екіпажів у радіоефірі. Втім, навіть підвищена активність на бойових частотах не дозволяє зі стовідсотковою впевненістю говорити про неминучість удару — остаточно це стає зрозуміло лише після виходу літаків на пускові рубежі.

Балістичні ракети залишаються серйозною загрозою

У повідомленнях про можливу атаку фігурують десятки балістичних ракет. На думку Жданова, реалізувати такий сценарій одночасно непросто, оскільки він потребує залучення значної кількості пускових установок.

Разом із тим, експерт звертає увагу на іншу можливість — проведення удару кількома хвилями. У такому випадку частина комплексів може пройти перезарядку та повторно застосувати ракети протягом однієї операції.

Він також нагадує, що росія продовжує виробництво балістичного озброєння, тому загроза його використання нікуди не зникла.

Київ може залишатися серед головних цілей

Серед потенційних напрямків ударів Жданов називає столичний регіон. На його думку, атаки по Києву мають не лише військову, а й політичну мету.

Експерт вважає, що росія намагається впливати на суспільні настрої та створювати додатковий психологічний тиск через удари по найбільш символічних об'єктах країни.

Не виключає він і повторних спроб атакувати енергетичну інфраструктуру. Якщо раніше основний акцент робився на створенні проблем у зимовий період, то зараз наслідком таких ударів можуть стати перебої у роботі систем водопостачання та інших критично важливих сервісів.

Однією з причин паузи може бути паливний фактор

Жданов припускає, що тимчасове зниження інтенсивності ударів може бути пов'язане не лише з накопиченням ракет і дронів.

За його словами, росія може стикатися з труднощами щодо забезпечення стратегічної авіації необхідними обсягами авіаційного палива. Він звертає увагу на те, що важкі бомбардувальники потребують величезної кількості пального, а їхня експлуатація пов'язана зі значними витратами ресурсів.

Втім, експерт наголошує, що це лише одна з можливих причин, яка не виключає підготовки до нових ударів.

Українська ППО продовжує працювати в умовах обмежених ресурсів

Оцінюючи можливості української протиповітряної оборони, Жданов зазначив, що захисники неба змушені максимально ощадливо використовувати наявні ракети. Особливо складними для перехоплення залишаються балістичні цілі. Саме тому українські сили ППО працюють у режимі максимально ефективного використання боєкомплекту.

Попри всі труднощі, система протиповітряної оборони продовжує залишатися одним із ключових елементів захисту країни від ракетних та дронових атак.

На думку експерта, нинішнє затишшя не варто сприймати як ознаку зменшення небезпеки. Навпаки, низка факторів свідчить про те, що росія може готуватися до нової масштабної повітряної операції, масштаби якої стануть зрозумілими лише після її початку.

ПІДПИШІТЬСЯ НА ВАЖЛИВІ НОВИНИ

щоб бути в курсі подій :)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Стрічка новин

Хто-небудь знайдеться де-небудь. А ТОП – на
RateList
Реальний Рейтинг спеціалістів, компаній та закладів нашого міста

Головні новини