КНДР доставила понад 2000 контейнерів зі зброєю до рф через спеціальну економічну зону, – Reuters

event 14:12 Середа 29 Листопадаа 2023 Війна
putin i kim

КНДР використовує спеціальну економічну зону “Расон” для торгівлі з росією зброєю, яку вона застосовує у війні проти України. У серпні цього року у порту зафіксовано транспортування 2000 контейнерів, у яких могли бути артилерійські снаряди та ракети малої дальності.

Про це йдеться в матеріалі Reuters.

Що відомо про “Расон”?

Зазначається, що спеціальна економічна зона (СЕЗ) “Расон” у Північній Кореї, де фактично дозволений обмежений капіталізм, перетворюється на епіцентр зростаючої торгівлі КНДР із рф. Вона, зокрема, включає й постачання зброї для війни Москви в Україні.

“Расон” (Rason Special Economic Zone), із багатоквартирними будинками та бурхливими ринками з імпортними товарами, створена на початку 1990-х на сході країни на кордоні з Китаєм і росією. Вона була місцем мрії для багатьох жителів Північної Кореї, доки нові санкції та закриття кордонів під час пандемії COVID-19 не зупинили тут майже всю торгівлю і туризм.

Проте останніми місяцями з’явилися явні ознаки того, що ця територія готова до поновлення активної діяльності. Вперше з 2018 року там почали причалювати кораблі, а супутникові зображення свідчать про сплеск торгівлі як із порту, так і з залізничної лінії до росії.

Експерти з Південної Кореї та Японії вказують, що головним рушієм відновлення активності в Расоні є стрімке поглиблення співпраці КНДР саме із росією, а не Китаєм із його значно більшою економікою та глибшими історичними зв’язками з Північною Кореєю.

Читайте також: Євросоюз поставить Україні мільйон снарядів пізніше ніж планували – Мішель

Постачання зброї до рф

Окрім комерційної продукції, переконані фахівці, Расон також використовується для постачання північнокорейської зброї до росії. На це вказують супутникові зображення місцевого порту з російськими військовими кораблями, пов’язаними з системою матеріально-технічного забезпечення армії рф, які від серпня часто заходять у цей порт.

Вважається, що цими кораблями з Північної Кореї до росії перевозять зброю, зокрема транспортували 2000 контейнерів. Припускається, що в них могли бути артилерійські снаряди та ракети малої дальності.

Зближення КНДР з рф

Зазначається, що на тлі війни в Україні Північна Корея і росія стають дуже близькими. І СЕЗ у Расоні з її готовою інфраструктурою дозволить цим двом країнам швидко наростити обсяги торгівлі.

Через Расон росія може постачати КНДР більше вугілля, нафти та борошна, а також відправляти до Північної Кореї більше туристів.

Читайте також: Глава МЗС Німеччини закликала створити “зимовий щит” над Україною

Reuters зауважує, що минулого року 97% усієї зовнішньої торгівлі КНДР припадало на Китай. Нинішній ж розподіл встановити складно, оскільки Федеральна митна служба рф призупинила публікацію статистики зовнішньої торгівлі.

Водночас у грудні минулого року росія вперше від 2020-го поновила експорт нафти до Північної Кореї. До квітня рф експортувала в КНДР через Расон близько 67,3 тис. барелів.

Встановлено, що з кінця минулого року на залізничній станції Туманган у Расоні, яка має сполучення з росією, триває підвищена активність. А після візиту у Пхеньян у липні міністра оборони рф Сергія Шойгу на залізничних коліях стало значно більше товарних вагонів.

Расон, найстаріша і найбільша із 29 зон економічного розвитку Північної Кореї, займає центральне місце в прагненні країни залучити іноземні інвестиції. Це місце розташоване на перетині кордону КНДР із китайською провінцією Цзілінь та Приморським краєм рф і має вихід до Жовтого моря.

За даними західних експертів, район СЕЗ “Расон” повністю оточений електрифікованим парканом завдовжки понад 56 км.

Теги: КНДР росія
Останні новини
01.03.2024, П’ятниця
29.02.2024, Четвер
28.02.2024, Середа
27.02.2024, Вівторок
26.02.2024, Понеділок
25.02.2024, Неділя
24.02.2024, Субота
23.02.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward