Трійця-2023: традиції, заборони, привітання

event 16:33 Субота 03 Червня 2023 Важливі дати
TRIJCIA

Трійця свято є символом єднання і співпраці всіх вірних християн.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Свято Трійці, також відоме як П’ятидесятниця, є одним з найважливіших релігійних свят у християнстві. У християнському календарі Свято Трійці позначає закінчення Великоднього сезону і початок звичайного періоду в церковному році, передає Главком.

Трійця відзначається щороку на 50-ий день від Великодня. Оскільки у 2023 році православні християни святкували Великдень 16 квітня, то День Святої Трійці припадає на 4 червня. Католики ж святкують Трійцю на тиждень раніше і 2023 року цей день випадав на 28 травня.

Давні язичники називали Трійцю Зеленими святами, що відображає древній культ рослинності. Самі зелені свята – тиждень перед Трійцею – мали язичницьке підґрунтя і присвячувалися завершенню весняного і початку літнього календарного циклу.

Традиції на Трійцю

Згідно з давньою українською традицією, будинки та храми на Трійцю прикрашаються лепехою, любистком, чебрецем та полином. Квіти, зелень та гілки дерев освячуються у церкві, після чого стають прикрасою для помешкання. Вважається, що якщо покласти вдома освячену зелень, то родину оминуть недуги та хвороби.

Читайте також – Чекайте неприємностей: для яких знаків Зодіаку червень буде складним

За народними повір’ями, у цей день можна свататися, а також веселитися та співати пісні – так наші предки приваблювали удачу та зверталися до Бога з подяками.

Заборони на свято

Як і в будь-яке церковне свято, на Трійцю заборонено сваритися та пліткувати, надміру вживати алкоголь, заздрити та відмовляти в допомозі тим, хто її потребує. Крім того, цього дня варто відпочити від фізичної праці.

Привітання на Трійцю-2023

Останні новини
22.09.2023, П’ятниця
21.09.2023, Четвер
20.09.2023, Середа
19.09.2023, Вівторок
18.09.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward