Зеленський відповів на петицію про відповідальність за “примусову вакцинацію”

event 17:13 Неділя 24 Жовтня 2021 Суспільство

Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію, автор якої вимагав ввести кримінальну відповідальність за “примусову вакцинацію”.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Про це йдеться на сайті Офісу президента.

Петиція набрала понад 25 тисяч голосів, тому президент був зобов’язаний її розглянути. Зеленський відповів, що закон України зобов’язує українців піклуватися про своє здоров’я та не шкодити здоров’ю інших, а також у передбачених законодавством випадках вакцинуватися.

Як зазначив президент, закон дозволяє запроваджувати обов’язкову вакцинацію щодо окремих особливо небезпечних інфекційних захворювань.

Глава держави розповів, що в Україні існує обов’язкова вакцинація проти туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця та кору. Водночас для запобігання поширення інших інфекційних захворювань обов’язковій вакцинації можуть підлягати працівники окремих професій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників або поширення ними інфекційних хвороб.

Президент нагадав, що в Україні існує кримінальна відповідальність за порушення роботодавцями прав своїх працівників. Так, стаття 172 Кримінального кодексу забороняє звільнення співробітника з особистих мотивів і інші порушення прав робітників.

Що за петиція?

У ній вимагають ввести покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років за “примусову вакцинацію”.

Петиція пропонує прирівняти звільнення або недопуск до роботи до “примусової вакцинації”, а також “забезпечити громадянам право вирішувати, потрібно їм вакцинуватись чи ні”.

Автор заявляє, що в Україні перед вакцинацією не проводять обстеження людини та не визначається наявність хронічних чи онкологічних хвороб.

Зазначимо, що перед щепленням проти коронавірусу в Україні пацієнти отримують анкету, у якій їх просять вказати про наявність хвороб чи алергію на попередні вакцини.

У петиції також йдеться, що деякі види вакцин, які вводять в Україні, не схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров’я та “сумнівної якості”.

Проте якщо автор має на увазі препарати проти COVID-19, то в Україні використовують лише вакцини, схвалені ВООЗ.

Також у петиції наголошують, нібито медичні заклади шляхом підписання договору з пацієнтом знімають із себе та своїх працівників відповідальність за наслідки щеплення. 

Нагадаємо, в Україні існує фінансова компенсація від уряду за смерть або інвалідність внаслідок вакцинації проти коронавірусу.

Крім того, автор петиції каже, що в жодній із вакцин досі немає точної інструкції щодо можливих побічних реакцій.

Проте це неправда: наприклад, ось можливі побічні реакції вакцини Moderna, а ось — AstraZeneca.

Обов’язкова вакцинація

7 жовтня набув чинності наказ МОЗ про затвердження переліку професій, для яких щеплення проти коронавірусу обов’язкові. Він набуде чинності через місяць після публікації.

Обов’язкову вакцинацію введуть на період дії карантину для таких професій:

  • працівників закладів професійної (професійно-технічної освіти), фахової передвищої, загальної середньої освіти, дошкільної освіти, позашкільних навчальних закладів;
  • працівників центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних підрозділів;
  • працівників місцевих державних адміністрацій.

Крім того, МОЗ планує розширити перелік професій, які мають обов’язково вакцинуватися. Так влада планує “хвилями” збільшувати кількість щеплених.

Після набуття чинності цього наказу роботодавці повинні обов’язково відсторонити невакцинованих працівників від роботи без збереження заробітної плати. Проте місце роботи за людиною зберігається.

Джерело

Останні новини
18.03.2024, Понеділок
17.03.2024, Неділя
16.03.2024, Субота
15.03.2024, П’ятниця
14.03.2024, Четвер
13.03.2024, Середа
12.03.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward