З 1 вересня 2025 року в Україні планується підвищення тарифів на розподіл електроенергії для 18 операторів системи розподілу (ОСР). Федерація роботодавців України (ФРУ) звернулася до уряду та регулятора з проханням цього не допустити.
Чому бізнес проти підвищення
За підрахунками ФРУ, зростання тарифів може скласти від 0,56% до 47%, що обернеться для бізнесу додатковими витратами понад 15 мільярдів гривень.
Роботодавці попереджають: у воєнних умовах та після руйнування багатьох виробничих потужностей таке навантаження стане критичним.
«Стабільність роботи промисловості — надважлива. Підвищення тарифів створює прямі загрози для економіки та обороноздатності України», — йдеться у зверненні.
Можливі наслідки для економіки
ФРУ вказує, що вартість електроенергії в Україні вже одна з найвищих у Європі. Подальше зростання тарифів може призвести до:
-
скорочення виробництва;
-
зупинки підприємств та втрати робочих місць;
-
зменшення податкових і валютних надходжень;
-
падіння конкурентоздатності української продукції на світових ринках.
Претензії до регулятора
Роботодавці наголошують, що немає прозорих розрахунків та обґрунтувань нового тарифу, а також не відбулося публічного обговорення. Це ускладнює аналіз витрат на розподіл електроенергії та прогнозування наслідків для промислових споживачів.
Що пропонують
ФРУ закликає Національну комісію з регулювання енергетики та комунальних послуг залишити чинний рівень тарифів та провести відкриті консультації із залученням усіх зацікавлених сторін.

.jpg)
.jpg)
6666666(1).jpg)
.jpg)

.jpg)
