В “Укренерго” пояснили, як працюють графіки відключень

event 17:55 Вівторок 09 Липня 2024 Суспільство

Споживачі кожної області поділені на шість черг. Черга – це група побутових споживачів та бізнесу, які споживають певну кількість мегават, повідомляє «Укренерго»

Як за чергами обмежується споживання електроенергії

Споживання в областях відрізняється за обсягами, оскільки залежить від обсягу споживання критичної інфраструктури, та кількості промислових підприємств, які імпортують понад 80% обсягу свого споживання.

Скільки черг засовувати у всіх регіонах одночасно – визначає Диспетчерський центр «Укренерго» для компенсації дефіциту енергії в системі. Яка тривалість черги, яку чергу відключати саме зараз – визначають обленерго у кожному регіоні.

Читайте також: Ховався від слідства на горищі: на Львівщині експрокурора мобілізували до війська

Умовно, одна черга графіків – чотири години обмежень за добу,

дві черги – вісім годин обмежень за добу,

три черги – 12 годин обмежень за добу,

чотири черги – понад 12 годин обмежень за добу.

Але як протягом доби розподілити це навантаження – розраховують обленерго та формують відповідні графіки для кожного регіону.

Інформацію про те, який у вас графік погодинних відключень, можна переглянути на офіційних сайтах обленерго у вашій області та м. Києві, на їхніх майданчиках у соцмережах.

Як  повідомляє «Укренерго», сьогодні, 9 липня, обленерго застосовують обмеження споживання протягом всієї доби. Зранку і до 14.00 застосовували дві черги графіків погодинних відключень. Далі – з посиленням спеки –  планується застосовувати три-чотири черги.

Читайте також: Кабмін виділив 100 млн грн на відбудову лікарні “Охматдит”

Максимальне споживання електрики в понеділок, 8 липня, з настанням робочого тижня та підвищенням температури повітря по країні, на 10% перевищувало аналогічний показник неділі, 7 липня.

Причини обмежень споживання

Головна причина застосування графіків погодинних відключень – наслідки восьми ракетних та дронових ударів по українських електростанціях, які росіяни здійснили з початку цього року. Втрати української енергосистеми перевищують 9 ГВт потужності. Ця потужність еквівалентна споживанню у пікові години влітку Нідерландів або Фінляндії.

Читайте також: Аномальна спека накриє не всіх: синоптик Птуха дала детальний прогноз погоди до 16 липня

На дефіцит потужності в системі також впливає зростання споживання через літню спеку. Коли за графіком повертається світло, будь ласка, не вмикайте потужні електроприлади одночасно. За можливості, обмежте використання кондиціонерів.

Останні новини
24.07.2024, Середа
23.07.2024, Вівторок
22.07.2024, Понеділок
21.07.2024, Неділя
20.07.2024, Субота
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
Читати більше новинarrow_forward