В Україні зростає політичний тиск на журналістів – The New York Times

event 12:14 Середа 19 Червня 2024 Суспільство

Західне видання The New York Times опублікувало матеріал про погіршення ситуації зі свободою слова в Україні.

Про це йдеться в статті “Великий крок назад”: В Україні зростає занепокоєння щодо звуження свободи преси”.

“Журналісти та групи, що займаються моніторингом свободи преси, б’ють на сполох через те, що, за їхніми словами, за часів правління президента Володимира Зеленського в Україні посилюються обмеження та тиск на ЗМІ, які виходять далеко за межі потреб країни у воєнний час”, – зазначається в матеріалі.

За словами директорки Інституту масової інформації Оксани Романюк, це викликає занепокоєння, адже Україна бореться за демократію проти цінностей диктатури, які уособлює росія.

Читайте також: Зеленський підписав закон про покарання за образливі повідомлення сексуального характеру 

NYT пише, що до повномасштабного вторгнення рф Україна мала тривалий досвід толерантного ставлення до плюралістичного медіасередовища, з численними телевізійними каналами, пов’язаними з опозиційними і проурядовими партіями, і незалежними новинами.

“Українські журналісти здебільшого прийняли правила воєнного часу, що забороняють публікувати інформацію про пересування або позиції військ, місця ударів російських ракет і дані про військові втрати, вважаючи це необхідними заходами для забезпечення національної безпеки. Вони також визнали певну самоцензуру, стримуючись у критичному висвітленні діяльності уряду, щоб уникнути підриву морального духу або щоб повідомлення про корупцію не завадили іноземним партнерам схвалити надання допомоги”, – зазначається в статті.

Читайте також: У військово-обліковому документі тепер буде QR-код

Редактор “Європейської правди” Сергій Сидоренко заявив, що самоцензура в Україні – це особливість воєнного часу. Він вважає, що це не є проблемою під час війни, додавши, що очікує повернення до нормального життя, коли припиняться бойові дії. 

Останні новини
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
17.07.2024, Середа
16.07.2024, Вівторок
15.07.2024, Понеділок
14.07.2024, Неділя
13.07.2024, Субота
12.07.2024, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward