В США 5-метровий пітон повністю проковтнув крокодила (ВІДЕО)

event 10:16 Понеділок 21 Листопадаа 2022 Суспільство

Ветеринари Національного парку “Еверглейдс” у США провели розтин спійманої змії завдовжки близько 5,5 метра. А всередині знайшли іншого хижака — 1,5-метрового алігатора. За словами вчених, такий тяжкий обід для бірманського пітона — незвичайне явище. Про це повідомляє GreenPost.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Група біологів парку вивчала інвазивні види рослин у той момент, коли натрапила на гігантського бірманського пітона. Правила охорони дикої природи у Флориді наказують відловлювати та вбивати цих змій, оскільки вони теж є інвазивними. У 70-х роках минулого століття бірманських пітонів незаконно завезли та випустили у навколишнє середовище.

Після цього їхня витривала популяція так розрослася, що почала становити загрозу для місцевих екосистем. Пітони знищили 99% місцевих єнотів, 98% опосумів і 87% рисів. Тому рекомендовано присипляти цей вид на місці – ліцензія не потрібна.

Дослідники, дотримуючись цих правил, змію приспали. Однак, за їхніми словами, було очевидно, що останній обід змії був дуже важким і всередині пітона знаходиться якась інша велика тварина.

Вирішено було провести розтин і витягти її. Патологоанатомам довелось розрізати шкіру та тканини шлунка, після чого звідти дістали мертвого алігатора.

“Проковтнутий алігатор був настільки неушкодженим, що, здавалося, міг підвестися і вийти з кімнати”, – розповіла спеціаліст з інвазивної герпетофауни Флориди Розі Мур. 

За її словами, пітон почав перетравлювати його, але єдині видимі сліди цього з’явилися тільки на шкірі в деяких місцях.

Щоб проковтнути такий масивний обід, як алігатор, змії можуть розтягувати щелепи спеціальним чином. Верхня та нижня щелепи у них з’єднані шматком еластичної шкіри – вона дозволяє відкривати рота до 76 см завширшки.

Теги:
Останні новини
29.11.2023, Середа
28.11.2023, Вівторок
27.11.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward