Українські прилавки завалені фальсифікатом масла: як відрізнити справжнє від підробки

event 15:20 Субота 18 Грудня 2021 Суспільство

Левова частка масла, що продають українцям, – фальсифікат. Його розбавляють рослинними жирами, знижують ціни та видають за справжній продукт. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Причому займаються такими “гріхами” як продавці на ринках, так і постачальники великих магазинів і супермаркетів.

Як фальсифікують масло?

Масло повинне повністю складатися з молочних жирів. Якщо додавати рослинні, можуть утворитися трансжири, які є дуже шкідливими для організму. Але в маргарині, в якому допускається наявність рослинних жирів, вони спеціально стабілізуються. Крім того, вміст молочних жирів має бути в ньому на рівні не меншому ніж 80%.

Щоб заощадити під час виробництва масла, до нього додають рослинні жири. При цьому ціни встановлюють вищі, ніж на маргарин, але менші, ніж на якісне масло. Саме такий продукт і вважається фальсифікатом.

Справжнє масло просто не може бути дешевим, адже для нього потрібно використовувати велику кількість молока. Наприклад, щоб виготовити пачку у 200 грамів, знадобиться 4 літри молока, закупівельна вартість якого становить 10 грн за літр. Плюс потрібні гроші на переробку, транспортування, зарплати працівникам підприємства. Ще ж буде і націнка з боку магазину/супермаркету. Тому навіть найдешевше масло не може коштувати менше, ніж 50 грн за 200 грамів.

Але ось в Україні в магазинах та в соцмережах можна натрапити на масло, яке продають за 25-30 грн. За ці гроші навіть не можна компенсувати витрати на необхідну сировину для його виробництва.

Коментар: Фальсифікувати масло якісними рослинними жирами не завжди вигідно. Тому фальсифікат роблять із відходів жирів тваринного походження. Це все перероблюється, і вже ці нові жири, які промисловість наша створює, потрапляють у масло“, – каже голова правління “Споживча довіра” Олена Куликова.

Також іноді в неякісне масло додають антибіотики, говорить Куликова. І якщо регулярно вживати такий продукт, то згодом організм звикне і надалі перестане сприймати антибіотики. Тобто ліки більше не допомагатимуть людині.

Хто попався на порушеннях?

У 2021 році ціла низка виробників не пройшли перевірку. Офіційно про це повідомляли Держпродспоживслужба та органи місцевої влади.

Наприклад:

  • “Богодухівський молзавод”. Фальсифіковане масло цього виробника виявили у школах у Кіровоградській області. Раніше підроблену продукцію цього заводу також виявили у Харкові.
  • “Еней”. Фальсифікат виявили у Пістинському ліцеї Івано-Франківської області.
  • “Оді”. Йдеться про солодковершкове масло “Селянське”, 73% жиру.

Як правильно вибрати масло?

Експерти погоджуються, що в домашніх умовах перевірити масло практично неможливо. Ба більше, за невеликої кількості рослинних жирів це складно зробити навіть у лабораторії. Проте кілька правил допоможуть унеможливити високий ризик покупки фальсифікату.

Якісне масло не може коштувати дешево

Якщо продукт коштує менше ніж 50 грн за 200 грамів, то впевнено можна стверджувати, що це підробка. Або ж виробник працює у збиток, що практично неможливо. Якщо ви вирішили купити дешеве “масло”, найкращий варіант – пошукати маленькі упаковки.

Іноді фальсифікат можна визначити за консистенцією

Молочний жир швидко твердне. Якщо масло м’яке, його не виходить розрізати ножем або продукт неправильної форми, то однозначно можна стверджувати – це або фальсифікат, або його неправильно зберігають. В обох випадках купувати таку продукцію не варто.

Масло не варто купувати в інтернеті або на вагу в малознайомих місцях

Найчастіше натрапити на фальсифіковане масло можна на стихійних ринках або в інтернеті, зазвичай воно продається під маловідомою торговою маркою. Варто пам’ятати, що масло, як і інші молочні продукти, не можна надсилати поштою. Але якщо продавець пропонує саме такий спосіб доставки, значить, ви можете отримати вже зіпсований товар.

Загалом єдиний спосіб убезпечити себе від фальсифікату масла – уважно вивчати склад і не піддаватися спокусі купити найдешевший продукт на прилавку.

Читайте також: “Клімат змінюється”: синоптики розповіли, чи чекати українцям сильних морозів та снігу взимку

Джерело

Останні новини
27.03.2023, Понеділок
26.03.2023, Неділя
25.03.2023, Субота
24.03.2023, П’ятниця
23.03.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward