У Вінниці чоловік збудував власну міні-ГЕС на випадок блекауту (ФОТО)

event 10:11 Середа 14 Грудня 2022 Суспільство

Вінничанин Іван Верещак збудував невелику гідроелектростанцію на річці Вінничка за 30 метрів від своєї квартири. Про це повідомляє Вінниця.info.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Після ворожого ракетного обстрілу енергетичної інфраструктури та нерегулярного відключення світла Іван почав активніше тестувати свою ГЕС, на створення якої у нього пішло півроку. Тепер електроенергію від цієї ГЕС можна використовуватиме освітлення приміщення.

Міні-ГЕС Іван Верещак розмістив на одній половині річки Вінничка, аби плин річки не стримувати та не нашкодити фауні та флорі. Та і підтоплення чи зсув берега сусідам не загрожує. Сам фундамент чоловік заглибив на півметра у воду.

“Старожили розповідали мені, що колись на цій річці була електростанція. Нею заживлялись навколишні будинки. Ця водойма взимку майже не замерзає, хіба що вже при температурі нижче десяти градусів, береги річки скресають льодом”, — каже Іван Верещак.

Міні-ГЕС Верещака має вигляд колеса, яке безперервно крутиться та виробляє електроенергію. За словами чоловіка, станцію він почав майструвати у травні із підручних матеріалів.

У власному гаражі вінничанин також змайстрував заточний станок із електродвигуна старої пральної машинки; свердлильний станок із старого радянського фотозбільшувача “Ленінград-4”; відрізний станок з використанням кутової шліф-машини; пристрій для порізки яблук на кришаниці товщиною рівно 4мм. Та багато інших виробів пов’язаних із електроприводами.

Загалом на створення установки вінничанин витратив близько 10 000 грн. Залишилося встановити лише генератор, щоб ГЕС виробляла електроенергію.

Останні новини
19.07.2024, П’ятниця
18.07.2024, Четвер
17.07.2024, Середа
16.07.2024, Вівторок
15.07.2024, Понеділок
14.07.2024, Неділя
Читати більше новинarrow_forward