Субсидії для безробітних: як оформити виплати у 2023 році

event 09:18 Четвер 26 Жовтня 2023 Суспільство

Житлова субсидія надається малозабезпеченим громадянам, доходи яких не дозволяють їм сплачувати за комунальні послуги в поновному обсязі власним коштом.

Однак багато громадян України взагалі втратили роботу, пишуть Pro Гроші.

Якщо родина звертається за нарахуванням житлової субсидії, безробітний повинен знаходитись на обліку в центрі зайнятості, а значить, офіційно мати статус безробітної особи.

Навіть якщо такий статус людина отримала, вона повинна перебувати на обліку в той період, за який буде взято середній дохід родини для нарахування субсидії.

Розглянемо актуальне питання — опалювальний сезон 2023 – 2024 років, щоб розрахувати та призначити субсидію, враховуватимуть доходи домогосподарства за 1-2 квартали цього року. Тому важливо, щоб безробітній був на обліку в центрі зайнятості саме в цей період. Зауважимо, що для отримання допомоги достатньо, щоб він мав офіційний статус безробітної особи хоча б місяць у 1 або 2 кварталі 2023 року.

Українці, яким було призначено допомогу на сплату комунальних послуг у вересні, а також ті, хто отримував нульову субсидію, можуть розраховувати на автоматичне продовження виплат.

Як оформити субсидію переселенцям

Внутрішньо переміщені особи мають право на отримання житлової субсидії, навіть якщо в них немає договору на оренду житла. Щоб отримати виплату, переселенці повинні надати довідку ВПО про реєстрацію за новою адресою проживання. Субсидію можна оформити, звернувшись до сервісного центру Пенсійного фонду, місцеву раду або ЦНАП. Онлайн це можна зробити через портал Пенсійного фонду, портал “Дія” або мобільний застосунок ПФУ.

Окрім довідки про реєстрацію за новою адресою проживання, для оформлення субсидії потрібно мати стандартний пакет документів:

  • паспорт;
  • реєстраційний номер платника податків;
  • довідку про статус ВПО;
  • декларацію про доходи та витрати (саме в цьому документі вказується, скільки людей проживає);
  • заяву на отримання субсидії.

Читайте також: В яких областях України пенсіонерам платять найбільше: суми за регіонами

Під час нарахування субсидії для ВПО не враховують кошти, отримані від благодійних організацій, допомогу від держави на проживання, а також гранти на навчання.

Останні новини
21.05.2024, Вівторок
20.05.2024, Понеділок
19.05.2024, Неділя
18.05.2024, Субота
17.05.2024, П’ятниця
16.05.2024, Четвер
15.05.2024, Середа
Читати більше новинarrow_forward