Що загрожує, якщо проігнорувати повістку: відповідь адвоката

event 10:23 Понеділок 20 Березня 2023 Суспільство
SHTRAFY TA POVISTKY

Про це розповів адвокат АО “GRACERS” Станіслав Польовий.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Працівники військкомату можуть скласти протокол про притягнення особи до адміністративної відповідальності за статтею про порушення військовозобов’язаними правил військового обліку. 

Якщо особа, яка отримала повістку, не прийде до військкомату, ТЦК може винести постанову та накласти на неї штраф у розмірі від 850 гривень до 1 700 гривень. Штраф пояснюється правопорушенням, вчиненим в умовах воєнного стану.

За вчинення такого адміністративного правопорушення, Нацполіція може затримати військовозобов’язаного на 3 години та доставити його до військкомату.

Проте адвокат зазначає, що непоодинокими є випадки, коли після отримання повістки військовозобовʼязаний не прибував до ТЦК та СП і жодних негативних наслідків щодо нього застосовано не було.

Також є ряд причин, за яких військовозобов’язаний може не прийти до військкомату та які вважаються поважними.

До таких причин належать зокрема хвороби, які не дають можливості самостійно рухатися, необхідність догляду за хворою дружиною, чоловіком, дитиною, своїми батьками чи дружини/чоловіка, а також відкрите кримінальне провадження, застосування адміністративного стягнення або кримінального покарання стосовно військовозобов’язаного або резервіста.

Нагадаємо, ми також писали, що російський наступ на Донбасі досягає кульмінації.

Останні новини
29.05.2023, Понеділок
28.05.2023, Неділя
27.05.2023, Субота
26.05.2023, П’ятниця
25.05.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward