РПЦ скуповує у Норвегії нерухомість поряд із військовими базами

event 11:12 Середа 19 Жовтня 2022 Суспільство

російська православна церква останніми роками придбала кілька об’єктів нерухомості у Норвегії поруч із військовими базами країни.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

За даними норвезького видання Dagbladet, один із об’єктів – це старий молитовний будинок у Серейді з краєвидом на Хоконсверн. Це головна база Королівського військово-морського флоту Норвегії та найбільша військово-морська база у країнах Північної Європи. За даними з реєстру, 2016 року приміщення було придбано Богоявленським приходом московського патріархату. Видання зазначає, що молитовний будинок розташовано за три кілометри по прямій від Хоконсверна, і звідти добре видно більшу частину військово-морського флоту Норвегії.

Ще декілька об’єктів рпц придбала у 2017-2021 роках у норвезькому прибережному регіоні Ругаланн. Зокрема, у Ставангері є парафія святої великомучениці Ірини, яка розташована приблизно за 15 хвилин пішки від штаб-квартири JWC – Об’єднаного центру бойових дій НАТО.

Крім того, у російської православної церкви є нерухомість у Кіркенесі, за кілька кілометрів від кордону з росією. За даними видання, парафія преподобного Трифона Печенгського була придбана церквою у 2015 році. Цей район відомий тісними зв’язками з росією – багато росіян мешкають на норвезькій стороні кордону.

Експерт з безпеки з Alfa Sefland Winge зазначає, що об’єкти нерухомості, що належать рпц, такі як Хоконсверн, “можуть бути проблемою”, оскільки будівлі можуть використовуватися для чогось іншого, окрім релігійних цілей.

Останні новини
06.02.2023, Понеділок
05.02.2023, Неділя
04.02.2023, Субота
03.02.2023, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward