Рівень безробіття в Україні впав до історичного мінімуму: яка ситуація на ринку праці

event 12:34 Четвер 21 Вересня 2023 Суспільство

Безробітних в Україні стає все менше, а ось потреба роботодавців у працівниках продовжує зростати.

В Україні рівень офіційного безробіття впав до історичного мінімуму. Такий показник, який було зафіксовано у серпня 2023 року, свідчить про те, що потреба роботодавців у працівниках заросла ще більше.

Відповідні дані Державної служби зайнятості опублікував Національний банк України, пишуть Pro Гроші.

Що відбувається з безробіттям в Україні

За даними служби зайнятості, кількість зареєстрованих безробітних в Україні впала до 108,7 тис. осіб. Ще у 2022 році цей показник складав 278,6 тис. безробітних.

У серпні 2023 року кількість осіб, які отримують допомогу з безробіття суттєво знизилася з 230,5 до 45,4 тисяч. А вільних робочих місць збільшилося на 9,9 тис., до 47,5 тис. вакантних посад.

Допомога з безробіття

Згідно із Законом України “Про зайнятість населення”, розраховувати на грошову допомогу з безробіття можуть лише застраховані особи, страховий стаж яких протягом 12 місяців, перед реєстрацією, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Отримати статус безробітного можуть:

  • особи працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готові та здатні взятися за роботу;
  • особи з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку та отримують пенсію по інвалідності або соціальну допомогу;
  • особи молодше 16 років, які працювали та були звільнені у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці, зокрема припиненням або перепрофілюванням підприємств, установ та організацій, скороченням штату;
  • одинокі мати/батько, які доглядають за дитиною з інвалідністю, та хтось з батьків, усиновителів, вихователів дитячого будинку сімейного типу, опікунів, піклувальників дитини з інвалідністю підгрупи А, хто має право на надбавки для догляду.

Читайте також: У 2024 році Польща припинить виплати біженцям з України: причини

Після того набуття офіційного статусу безробітного, людина може розраховувати на виплати в розмірі мінімальної заробітної плати. У 2023 році це 6 700 гривень. Якщо страховий стаж за 12 місяців до реєстрації в Центрі зайнятості становить менш ніж сім місяців, виплати нараховуватимуть у розмірі 1 000 гривень.

Останні новини
08.12.2023, П’ятниця
07.12.2023, Четвер
06.12.2023, Середа
05.12.2023, Вівторок
04.12.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward