Поширюють російські наративи: в угорських шкільних підручниках дітей налаштовують проти України

event 11:38 Середа 07 Вересня 2022 ПОДІЇ

Угорщина потрапила у черговий скандал. У шкільному підручнику історію України перекручують та налаштовують дітей проти України.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

У нових угорських підручниках почали знаходити ознаки пропаганди та ненависті до України. Як повідомляє ТСН, посилаючи на Європейську правду, такі наративи у країні поширює нині команда Орбана.

Йдеться про офіційний підручник для 8 класу, який є обов’язковою навчальною книгою для угорських учнів.

На розділ книги, у якому йдеться про Україну першими звернули увагу журналісти угорського незалежного інтернет-порталу Telex.

Окремі елементи на сторінці про Україну містять метадані, датовані 2019 роком – тож не можна напевно стверджувати, коли саме угорським учням почали розповідати “альтернативну версію української географії”.

До прикладу, автори книги немов позбавили Україну суверенітету над кримськими горами, вони розповідають дітям, що Карпати – єдині гори в Україні, “біля підніжжя яких розташовані історичні угорські міста: Унгвар (Ужгород), Мункач (Мукачево), Хуст”, дізнаються угорські школярі.

Ще цікавішим підручник стає, коли починає розповідати про новітню історію.

Угорських школярів переконують, що в Україні точиться громадянська війна, до якої Росія напевно не причетна.

Коментар: “У багатонаціональній Україні розподіл по території національностей дуже нерівномірний. Більшість – це українці за національністю, але на сході країни значна частка росіян, а на Кримському півострові вони становлять більшість. Дві східнослов’янські мови (російська, українська) дуже подібні, а п’ята частина населення розмовляє змішаною російсько-українською мовою. Попри це, дві етнічні групи часто ворогують одна з одною. Їхнє протистояння також спровокувало збройний конфлікт за Кримський півострів”, – йдеться у підручнику угорських “географів”.

Проте так вони лише почали “пробивати дно”.

Дивний і образливий для українців опис супроводжується ось таким малюнком.

А щоби ще поглибити дно, укладачі з державного центру освіти додали підпис-запитання для школярів

“Кому (з них) має належати Україна?”

Коментар: “Це те, що національний підручник з географії може розповісти про сусідню державу, що потерпає від агресії. Мовляв, за неї чубляться три потужні сили, а російська окупація Криму просто прихована. Все так, як у найкращих зразках кремлівської пропаганди. Невідомо, під яким тиском перебували ті, хто готували цей розділ, але Петеру Сійярто (очільнику МЗС Угорщини) варто передати їм одну з медалей, які він отримав у Москві. “Хто, як не ці люди, заслужив її”, – віджартувався у своїй статті автор Telex, який першим помітив цю сторінку.

Читайте також: Угорщина готова платити за російський газ рублями — Орбан

Програмування зневаги до українців

“Український” розділ угорського підручника містить купу неточностей, або зумисних акцентів, які підштовхують школяра до думки, що Україна – невдала держава, а її конфлікт з Росією надуманий.

Ігнорування російської агресії, про яке йшлося вище, було лише одним елементом, але його явно недостатньо. Зрештою, кожен школяр мав чути у новинах про якусь там війну Росії та України, від якої прем’єр Орбан береже Угорщину.

Неправдиві дані і про зовнішню торгівлю України. На графіку, який нібито демонструє обсяги зовнішньої торгівлі України, ЄС відсутній, а найбільшій прямокутний – це нібито торгівля з РФ – 24%, що є брехнею. З початку російської агресії частка РФ у торговому балансі ніколи не наближалася до такого рівня, навіть у “перехідному” 2014 році. А у 2021 експорт до РФ складав 5%, імпорт – 8% від загального обсягу торгівлі.

Крім того, у підручнику пояснюється школярам, що Україна – погане місце для проживання, а угорці, що опинилися в Україні, потерпають найбільше.

Коментар: “Здоров’я населення погане, люди можуть розраховувати на чи не найнижчу тривалість життя на континенті. Загальна економічна ситуація в Україні не є сприятливою для угорців, до того ж Закарпаття є одним із найбільш відсталих районів”, – пояснює підручник.

Але вихід є!

Його юним угорцям підказує задача з питанням –  “Визнач за допомогою Google Maps, скільки жителю Мукачева із Закарпаття потрібно їхати до Києва, і скільки до Будапешта”.

Але окремої уваги заслуговує те, що це – програма та підручник для всіх угорськомовних шкіл, матеріали для яких надає уряд Угорщини. А отже, є високий шанс, що цей треш планують використати або вже використовують також у школах на Закарпатті.

Останні новини
01.10.2022, Субота
30.09.2022, П’ятниця
29.09.2022, Четвер
28.09.2022, Середа
27.09.2022, Вівторок
26.09.2022, Понеділок
25.09.2022, Неділя
24.09.2022, Субота
23.09.2022, П’ятниця
22.09.2022, Четвер
Читати більше новинarrow_forward