Популярні фейки про повітряну тривогу, у які досі вірять українці

event 11:25 П’ятниця 27 Травня 2022 БЛОГ

Для українців звучання сирен, на жаль, стало чимось звичайним, адже не було жодної області, де хоча б раз не було оголошено тривогу. Але чимало людей не дуже добре розуміють, як саме працює система оповіщення, тож назвали найпопулярніші фейки про сигнали тривоги.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

У Центрі протидії дезінформації звернули увагу на поширені фейки щодо повітряних тривог. Через вторгнення російських окупантів звуки сирен стали моторошною частиною життя для українців. Але багато громадян ігнорують їх та наражають себе на небезпеку, покладаючись на неправдиву інформацію про оголошення тривоги.

Фейк: в Україні є навчальні сирени, які вмикають для перевірки справності системи оповіщення. Правда: під час воєнного стану не існує навчальних сирен.

Читайте також: Циклон зі Скандинавії принесе в Україну опади: синоптик розказала, де сьогодні дощитиме

Фейк: Сигнал тривога не вмикається у випадках, коли ППО фіксує малі літальні об’єкти. Правда: сирени вмикають після виявлення будь-якого потенційно небезпечного рухомого об’єкта

Фейк: Ніхто не знає в якому напрямку летить ракета, тому вмикають тривогу по всій країні. Правда: сили ППО виявляють об’єкт, після чого передають інформацію про нього в ті області, куди він спрямований та через які летить до цілі.

Фейк: Люди не встигли сховатись, бо черговий не ввімкнув сигнал повітряної тривоги. Правда: за сирену відповідають чергові центру управління, які працюють цілодобово.

Нагадаємо, що визначено області України, де за три місяці російського вторгнення повітряна тривога звучала найчастіше.

“На першому місці Луганська область – там тривога практично не припиняється. На другому – Харківська область. Третє місце – Чернігівська область”, – йдеться у повідомленні.

Останні новини
03.07.2022, Неділя
02.07.2022, Субота
01.07.2022, П’ятниця
30.06.2022, Четвер
29.06.2022, Середа
28.06.2022, Вівторок
27.06.2022, Понеділок
26.06.2022, Неділя
Читати більше новинarrow_forward