Пара геїв подала заявку на шлюб у застосунку “Дія”

event 09:48 Середа 01 Березня 2023 Суспільство

Одностатева пара чоловіків подали заявку на шлюб у застосунку “Дія”. 

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Віталій та Віктор очікують, що їм прийде відмова, оскільки в Україні діє  заборона на одностатеві шлюби.  

Про це розповів один із наречених Віталій Царюк, який також є членом моніторингової мережі у правозахисному ЛГБТ Центрі “Наш світ”, пише Громадське.

Можливість подати заявку на шлюб на сайті “Дія” з’явилася вчора, 28 лютого. Система не перевіряє стать заявників, тому Віталій та Віктор, які разом уже 7 років, вирішили цим скористатися.

Коментар: “Звісно, ми не живемо у світі рожевих поні. Заявка розглядається добу, після чого нам прийде відмова, і ми це розуміємо. Але так хотілося трохи відчути себе рівноцінною людиною”, — пише Царюк.

Він розповів, які труднощі виникають в одностатевих пар в Україні через відсутність права укласти шлюб.

Коментар: “Я все ще не можу бути вписаний у “сімейну” страховку партнера. У разі моєї смерті Віктору треба буде сплатити податок 5% від вартості мого майна (а у випадку хати це дуже дорого), яке йому перейде за заповітом, який треба укласти за гроші, чого не сплачують люди в зареєстрованому шлюбі”, — зазначив Віталій.

Також він додав, що, згідно з Сімейним кодексом, результати медичного обстеження є таємницею і повідомляються лише нареченим, “що теж стане в пригоді, як я буду старим і недієздатним”.

Автор:
Останні новини
29.09.2023, П’ятниця
28.09.2023, Четвер
27.09.2023, Середа
26.09.2023, Вівторок
25.09.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward