Навчальний рік 2022-2023 може розпочатися у серпні

event 11:51 Субота 18 Червня 2022 ПОДІЇ

Українські виші, ймовірно, і новий навчальний рік проводитимуть онлайн або ж у змішаному форматі. 

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Про це розповів Гендиректор директорату фахової передвищої та вищої освіти МОН Олег Шаров.

На сьогодні насамперед йдеться про фізичне виживання. 

Фактично кожен виш в Україні має укриття, однак воно не врятує під час артилерійських обстрілів.

Пряма мова: Юридично кожен вирішує сам за себе, але Міністерство освіти буде прагнути, щоб якомога більше вишів вийшли в режим офлайн, та не за рахунок учасників освітнього процесу. Не можна виходити офлайн там, де можуть бути артилерійські обстріли. Тобто коли є загроза ракетно-бомбових ударів, є повітряна тривога, можна спуститися в укриття. Коли мова йде про артилерійські обстріли, вони відбуваються раптово. Там проводити навчальний процес неможливо, – зазначив Шаров.

Якщо в побуті українці часто ігнорують повітряні тривоги, то під час навчального процесу ігнорувати їх – значить порушувати закон. А отже, всі мають обов’язково спускатися у бомбосховище – без винятків і щоразу.

Він наголошує, що якщо в укриттях не буде можливості продовжити заняття, якщо там навіть не буде Wi-Fi, то такі речі будуть лімітувати й унеможливлювати навчальний процес в очному форматі.

І навіть якщо укриття є в кожному виші, їхня місткість та потужність недостатні, бо навряд чи є укриття, в якому можна сховати всіх студентів і працівників одночасно.

Також питання у тому, які виклики принесе Україні зима.

Ось, що кажуть у Міносвіти: 

Навчальний процес у деяких закладах доведеться розпочати раніше. Я думаю, що сьогодні вже достатньо сказано в ЗМІ про те, що на нас чекає дуже і дуже складна зима. І, зрозуміло, що ідеальну ситуацію з опаленням уявити важко. А отже, нам треба думати про те, щоб принаймні в розпал зими ми могли б зекономити хоча б на опаленні великих корпусів.

Це означає, що треба трошки раніше розпочати навчальний процес, а можливо, доведеться і трошки пізніше його закінчувати – то вже як вийде. Принаймні ми хочемо це запропонувати, – зазначає Шаров.

Отже, навчальний рік проходитиме у змішаному форматі. Офлайн, можливо, зможуть працювати лише “обмежена кількість закладів у зовсім вже тилових регіонах”.

Пряма мова: Але ті заняття, які конче потребують аудиторного навчання (те, що, скажемо, і так 2,5 роки не вдавалося), дуже хотілося б щоб, нарешті, проходили як воно має бути”.

Джерело

Останні новини
17.08.2022, Середа
16.08.2022, Вівторок
15.08.2022, Понеділок
14.08.2022, Неділя
13.08.2022, Субота
12.08.2022, П’ятниця
11.08.2022, Четвер
10.08.2022, Середа
Читати більше новинarrow_forward