Народні прикмети: що категорично не можна робити 13 лютого

event 10:14 Неділя 13 Лютого 2022 БЛОГ

Православні в цей день згадують святителя Микиту, затворника Печерського, єпископа Новгородського. За переказами, він володів чудотворним даром. Одного разу під час посухи Микита молитвою скинув дощ з неба, іншим разом — припинив потужну пожежу.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Почасти саме тому на Микиту у жодному разі не можна балуватися з вогнем. Навіть запалювати свічки не рекомендується. У народі вірили, що будь-які маніпуляції з полум’ям можуть прогнівити святого і накликати на будинок біду.

В цілому 13 лютого не слід займатися будь-якими справами, пов’язаними з вогнем — навіть в переносному сенсі. Так, наприклад, не можна жарко сперечатися або розпалювати вороже полум’я між ким-небудь. В іншому разі всі учасники конфлікту можуть зіткнутися з неприємностями руйнівної сили.

13 лютого будинок не повинен пустувати, інакше в нього може проникнути нечиста сила і почне господарювати в ньому (ховати речі, наводити на них порчу тощо). Якщо ж в житлі буде знаходитися хоча б одна людина, нечисть не увійде, вірили в народі.

Взагалі прапрапрадіди були впевнені у тому, що 13 лютого темні сили особливо активні. Тому в цей день не рекомендувалося виходити з дому без особливої потреби. Або зустрінеш Лісовика, або додому не потрапиш, говорили предки.

Якщо ж опинитися на вулиці необхідно, то, вийшовши за поріг, потрібно подивитися спочатку на небо, потім під ноги, потім направо і наліво. Цей ритуал, а також тиха поведінка (ніяких пісень, криків, свисту) допоможе заплутати нечисть і захиститися від неї.

Читайте також: “Весна все ближче”: синоптики потішили українців прогнозом погоди на найближчі дні

Про погоду наші предки казали: якщо ніч на 13 лютого ясна та зоряна, значить, весна прийде із запізненням. Також прапрапрадіди помічали: якщо у цей день дрова в печі ніяк не хочуть розгоратися, то незабаром потеплішає. Існувала в народі і така погодна прикмета: якщо горобці 13 лютого почали зміцнювати свої гнізда пір’ям свійської птиці, потрібно готуватися до міцного морозу.

Сни, побачені в ніч із 12 на 13 лютого, мають продемонструвати нашу здатність до змін. Більше того, у сновидіннях цієї місячної доби можна побачити ключі до розуміння цих процесів. Після пробудження треба записати все, що вдалося запам’ятати зі сну, і ґрунтовно поміркувати над цим.

Крім того, у снах цієї ночі можуть бути окремі символи, які необхідно буде трактувати абсолютно точно. Так, кров, що приснилася, стане провісником конфліктів або помсти з боку оточуючих. Будьте готові відстоювати свою репутацію.

Якщо вам насниться, як ви вибираєте нове кільце, значить, скоро ви можете отримати якусь пропозицію, яка серйозно змінить ваше життя. Якщо ж насниться старе кільце (прикраса бабусі, наприклад), то найближчим часом інформація, яку ви хотіли зберегти в таємниці, може бути розголошена.

Якщо в ніч із суботи на неділю вам насниться щось абсурдне (наприклад, метелик з тілом людини або риба що літає), це скаже про те, що вам гостро необхідно перепочити. Швидше за все, ваш мозок вкрай напружений.

Джерело

Останні новини
22.06.2024, Субота
21.06.2024, П’ятниця
20.06.2024, Четвер
19.06.2024, Середа
18.06.2024, Вівторок
17.06.2024, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward