Коли переводити годинники на літній час у 2022 році

event 14:19 Четвер 10 Лютого 2022 БЛОГ

Коли переводять годинники на літній час 2022 року в Україні, чому це потрібно робити та чи скасують перехід. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

В Україні переводять годинники два рази на рік: в березні (на літній час) і в жовтні (на зимовий час). Хоча останнім часом все частіше в парламенті звучать розмови про скасування цього переходу в нашій країні услід за Євросоюзом. 

Перехід на літній час 2022 року: коли це буде?

На літній час Україна традиційно переходить на останні вихідні березня. 2022 року ця дата припадає на 27 березня. Стрілки годинника потрібно буде перевести на годину вперед о 3 годині ночі.

Згідно з травневим документом Кабінету міністрів України №509 від 1996 року перехід на літній час називають “скасуванням зимового часу в Україні”. Проте це скасування є тимчасовим, адже восени стрілки годинника знову переводять на годину назад, коли “скасовується літній час”. 

Чи буде повністю скасовано перехід на літній та зимовий час в Україні?

В Єврокомісії ратують за скасування переводу годинників на літній та зимовий час ще з 1996 року. А 2021 року українці повинні були перейти востаннє. Однак, існує проблема. Територія Євросоюзу лежить відразу на трьох часових поясах і окремі країни-члени ЄС не можуть дійти згоди в питанні правильного часу, процес постійно гальмується. Нині дати скасування переходу знову зрушилися. Цього разу вже на 2026 рік.

Україна повністю слідує ЄС в цьому питанні, але українські політики також не можуть знайти єдиного його вирішення. Тому відповідний законопроєкт, який мав би скасувати перехід на літній час і зимовий час, так і не було прийнято.

Навіщо потрібен перехід на літній і зимовий час?

Необхідність переведення годинників на літній час і зимовий час легко пояснити. Україна — досить велика країна, а тому географічні відстані між західною та східною її частинами немаленькі. Періодичне переведення годинників є так званим “часовим компромісом”. Адже якщо, наприклад, скасувати перехід восени, в Харкові сонце сходитиме о 03.25 годині, а заходитиме о 19.47. А це призведе до таких результатів:

  • майже половина ночі буде занадто світлою, а робоча зміна людей закінчуватиметься після настання темряви;
  • протягом року люди втратять від 120 до 200 “світлових” годин;
  • у вечірню годину-пік швидкі сутінки призведуть до збільшення кількості ДТП;
  • психологи вважають, що зросте кількість випадків депресивних станів, адже деякі гормони, зокрема, серотонін погано виробляються, коли світловий день короткий.

Якщо ж скасувати перехід після переведення годинників на літній час, взимку в Ужгороді сонце сходитиме лише о 09.20 ранку, а заходитиме о 17.38. Для школярів, у яких уроки часто починаються з 8 години, такий варіант важко назвати хорошим.

Читайте також: Великдень у 2022 році: коли українці святкуватимуть найголовніше церковне свято

Джерело

Останні новини
28.01.2023, Субота
27.01.2023, П’ятниця
26.01.2023, Четвер
25.01.2023, Середа
24.01.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward