Івана Купала 2021: коли святкують, традиції та історія

event 17:40 Вівторок 01 Червня 2021 ПОДІЇ

Здавна свято Івана Купала вважається одним із наймістичніших і наймагічніших у році.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Івана Купала – давньослов’янське народне свято, оповите містикою. Воно зазвичай святкується дуже весело, відповідно до давніх традицій і повір’їв.

Коли Івана Купала 2021?

Дата святкування Івана Купала є незмінною. У 2021 році, як і завжди, свято відзначається 7 липня. А точніше – в ніч на цю дату, адже гуляння розпочинаються ще ввечері 6 липня й тривають усю ніч.

Свято Івана Купала: історія

Івана Купала – одне зі свят, що виникли ще у часи язичництва.

Спочатку воно відзначалося у день літнього сонцестояння (зазвичай це 21 червня), коли ніч вважалася особливою, адже була найкоротшою у році. У ідолопоклонників, зокрема, було прийнято здійснювати різноманітні обряди й ритуали.

Після прийняття християнства на Русі це свято не зникло, а видозмінилося і прижилося на ґрунті нової релігії. Так, дату свята змістили на 7 липня (24 червня за старим стилем) – день, коли християни східного обряду відзначають Різдво Іоанна Хрестителя (Предтечі).

Оскільки змусити людей забути давні обряди церкві так і не вдалося, у народі язичницьке і християнське свята “з’єдналися” в одне – день Івана Купала.

Традиції дня Івана Купала

Спочатку на Івана Купала всі обряди та ритуали здійснювалися язичниками на честь бога Сонця. Святкувати починали ще до заходу сонця, оскільки вважалося, що купальська ніч є особливою, наповненою магією.

У давнину люди вірили, що вода, рослини та вогонь також наповнювалися чудодійною силою і ставали цілющими. Тому обряди були пов’язані насамперед із річковою водою, вогнем і різнотрав’ям.

Джерело: сайт Уніан

Читайте також: Пенсіонерам, які працюють, в червні перерахують пенсії: деталі

Останні новини
27.03.2023, Понеділок
26.03.2023, Неділя
25.03.2023, Субота
24.03.2023, П’ятниця
23.03.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward