Як виростити зелену цибулю в себе вдома на підвіконні 

event 18:53 Вівторок 22 Листопадаа 2022 Суспільство

Можна досить легко виростити зелену цибульку у себе на підвіконні й тоді потужне джерело вітамінів буде доступне для вас навіть у зимовий час. 

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Як отримати такий цінний продукт в домашніх умовах?

Тепличну зелену цибулю, яку ми купуємо в продовольчих магазинах, вирощують із великої сіянки розміром 2,5-3,5 см. Від дрібної вона відрізняється наявністю численних зачатків листя, що й визначає її здатність сформувати велику зелену масу. Таку сіянку рекомендується використовувати і в домашніх умовах, однак для цієї мети підійдуть і звичайні цибулини, які завжди є під рукою в домашньому господарстві.

Для пророщування доцільно використовувати здорові цибулини середнього розміру, без зовнішніх ознак ушкоджень, плісняви ​​та гнилі, інформує Ukr.Media. А ще краще — які починають проростати, з паростками та зачатками хоча б дрібних корінців. Якщо ж останні відсутні, то їх неважко відростити за три дні, якщо на чверть висоти обережно зрізати та видалити верхню частину ріпки цибулі, а решту — добу-дві витримати в воді, що періодично змінюється, підігріваючи до 35-40 °C. Потім на такий самий інтервал часу замочити цибулю у слабкому розчині бурштинової кислоти або гумату калію (кілька крапель розчиняють у склянці теплої води). Це сприяє кращому коренеутворенню та прискореному відростанню листя.

Простий і давно відомий спосіб вирощування зеленої цибулі у воді. Після замочування в розчині регулятора росту цибулини відразу поміщають у ємності з водою. Місткості мають бути наповнені з таким розрахунком, щоб низ кожної “ріпки” лише злегка торкався поверхні води. Це оберігає цибулини від загнивання.

Урожайність листя значно підвищиться, якщо у воді попередньо розчинити солі комплексного мінерального добрива. Швидкість відростання пера, його смак та аромат багато в чому залежать від рівня освітлення, а також температури навколишнього повітря. Температура повітря бажана +22-24 °C, а води — не нижче +30-35 °C. Тоді перші листочки зеленої цибулі вибірково зрізають через два-три тижні після посадки. У прохолодному ж середовищі, коли на підвіконні температура нижче +10-12 °C (аналогічно умовам відкритого ґрунту), перо буде готове лише через місяць, зате міцніше, соковите, темно-зеленого кольору.

Останні новини
04.12.2022, Неділя
03.12.2022, Субота
02.12.2022, П’ятниця
01.12.2022, Четвер
30.11.2022, Середа
29.11.2022, Вівторок
28.11.2022, Понеділок
27.11.2022, Неділя
26.11.2022, Субота
Читати більше новинarrow_forward