Фальсифікат меду в Україні: як виявити підробку

event 14:32 Вівторок 31 Серпня 2021 Суспільство

Мед, який вітчизняні виробники виробляють на експорт, відповідає дуже жорстким вимогам ЄС. Натомість внутрішній ринок переповнений фальсифікатом, адже контроль за якістю цього продукту майже відсутній. Про це розповіла експертка з якості харчових продуктів Олена Сидоренко.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Олена Сидоренко розповіла, як саме недобросовісні виробники фальсифікують мед.

Коментар:Мед може бути розігрітий. При нагріванні вище 40 градусів у ньому утворюється небезпечна речовина, можуть міститися деякі токсичні речовини, заборонені у ЄС. У мед також можуть додавати цукор, вапно, крохмаль, інші згущувачі або змішувати мед з цукром“, – попередила фахівець.

Читайте також: У світі повністю припинили використовувати етилований бензин

Вона наголосила: фальсифікований мед можна придбати не тільки на ринках, а й у мережах супермаркетів, де “дуже часто продають мед з додаванням цукру”.

Коментар: Щоправда, в супермаркетах ризик придбати небезпечний продукт все ж нижчий, його основні показники будуть збережені“, – підкреслила Олена Сидоренко.

З її слів, звичайний покупець навряд чи зможе відрізнити фальсифікований мед від натурального, оскільки якість продукту можна встановити лише лабораторним шляхом.

Коментар: Тому купуйте мед тільки там, де можна бути впевненим у його якості. Наприклад, у бджолярів з давніми традиціями. І пам’ятайте – якісний мед дешевим не буває“, – підсумувала експертка. 

Джерело

Останні новини
20.03.2023, Понеділок
19.03.2023, Неділя
18.03.2023, Субота
17.03.2023, П’ятниця
16.03.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward