Експертка спростувала найпоширеніші заборони та народні прикмети для вагітних

event 14:56 Понеділок 24 Січня 2022 Суспільство

Певні народні прикмети про вагітність переходять з покоління в покоління вже не одне десятиліття.  

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Під час вагітності можна дивитися лише на гарне, не дозволяється купувати малюкові речі та рвати сусідські яблука. 

Етнографиня Тетяна Пошивайло вважає, що заборони та народні прикмети для вагітних сягають своїм корінням ще дохристиянських часів, коли людям важко було зрозуміти та пояснити природу певних явищ. А ще передавався досвід попередніх поколінь. Практично всі попередження мали ціль “не нашкодити”, тому що вірили — породілля має особливий зв’язок з Богом, адже “вона з небес приймала душу”.

Отже, які існують заборони та народні прикмети про вагітність та чи можна їх назвати міфами?

Народні прикмети: що не можна робити вагітним

  1. Під час вагітності не можна стригти волосся — наші предки вважали, що на кінчиках волосся міститься життєва сила людини, а тому існували прикмети для вагітних, які забороняли стригти локони, тому що цим жінка вкорочує життя своєму ненародженому малюку. Ця заборона, ймовірніше, пішла від традиції обрізати волосся жінкам, які “нагуляли” дитину. А ось дитяча лікарка Лідія Бабич вважає, що “На перинатальну смертність стрижка жінки ніяк не впливає. Це має зовсім інші причини”. 
  1. Вагітній забороняється гладити кішку, тому що дитина народиться волохатою — перинатальна психологиня Наталія Мовчан вважає, що так, ймовірно, жінок застерігали від різноманітних інфекцій, які можуть поширювати тварини (особливо безхатьки). Проте не варто відразу віддавати свого домашнього улюбленця, адже існує набагато більша вірогідність захворіти токсоплазмозом (паразитарне захворювання людини та тварин) через немиті фрукти або погано оброблене сире м’ясо. А гінекологиня Ірина Лучицька заспокоює майбутніх мам: “Дитина взагалі може народжуватися з пушковим волоссям по цілому тілу. Воно потім злізає”.
  1. Майбутній породіллі не можна вишивати або в’язати, а також піднімати вгору руки — народні прикмети про вагітність кажуть, що тоді дитина може заплутатися в пуповині. Сьогодні цій забороні можна дати медичне пояснення. Коли вагітна в’яже чи вишиває, то довго сидить на одному місці. Гінекологиня Ірина Лучицька стверджує, що мала активність призводить до застою в органах малого тазу. Обов’язково змінюйте положення або вставайте та ходіть кожні 20-30 хвилин. А ось про заборону піднімати руки, експерти відгукуються негативно. За словами гінекологині: “Зазвичай пуповиною обмотуються у тому випадку, коли у жінки багатоводдя, коли плід невеликий, але перебуває у великій кількості рідини.”
  1. Вагітній не можна ні в чому відмовляти, адже, як кажуть народні прикмети про вагітність, миші вночі покусають — перинатальна психологиня Наталія Мовчан вважає, що ці міфи про вагітність пов’язані з тим, що в минулому про породілль особливо турбувалися, адже важливо було, “щоб дитина розвивалася нормально.”
  1. Майбутній мамі не можна лаятися — народні прикмети про вагітність стверджують, що тоді дитина народиться без зубів. Психологи впевнені, що лайка матері ніяк не вплине на наявність зубів у малюка. Навіть навпаки, так жінка швидше звільниться від негативних емоцій та внутрішнього напруження, які можуть погано впливати на розвиток дитини.
  1. Під час вагітності забороняється купувати дитячі речі, бо можна наврочити — такі народні прикмети для вагітних існують не лише в нашій країні. Дитяча лікарка Лідія Бабич вважає, що ця заборона сягає своїм корінням ще тих часів, коли смертність малюків була дуже високою. Насправді, готуватися до пологів навіть корисно, особливо з точки зору психології. Це допомагає знизити рівень стресу.
  1. Не можна красти яблука у сусідів, тому що у дитини буде велика родима пляма — перинатальна психологиня Наталія Мовчан стверджує, що родимі плями утворюються з різних причин: передаються генетично чи виникають протягом життя через гормональні зміни чи вплив ультрафіолету.
  1. Майбутнім мамам забороняли дивитися на каліцтво — народні прикмети про вагітність кажуть, що тоді дитина народиться з інвалідністю або хворобою. За словами етнографині Тетяни Пошивайло, “колись говорили, що душа йде з божественного світу, де все гармонійно та ідеально. І для того, щоб полегшити входження в цей світ, їй потрібні краса і гармонія. І мати, споглядаючи на красу, допомагає дитині”. Сьогодні з цією забороною можна і погодитися, але трішки підкорегувати. Мова йде про негативний вплив стресу на розвиток плоду. Коли жінка бачить щось негарне або хвору людину, вона починає переживати.

Читайте також: День Ангела Тетяни: гарні привітання у картинках та відео

Джерело

Останні новини
24.05.2022, Вівторок
23.05.2022, Понеділок
22.05.2022, Неділя
21.05.2022, Субота
20.05.2022, П’ятниця
19.05.2022, Четвер
18.05.2022, Середа
17.05.2022, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward