Дозріває вже у червні: городники назвали найкращі ранні сорти картоплі

event 13:32 Вівторок 14 Березня 2023 Суспільство

Які ранні сорти картоплі найкращі та зможуть порадувати городників своїм врожаєм вже на початку літа.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Картопля є однією з найпопулярніших овочевих культур у світі, яка використовується у приготуванні багатьох страв. І хоча більшість сортів картоплі дозріває в середині літа, ранні сорти дозволяють насолоджуватися смачними та стиглими бульбами вже у червні. Главред розповідає про найкращі ранні сорти картоплі, які порадують городників своїм врожаєм вже на початку літа.

Найшвидше з усіх сортів картоплі дають урожай ультраранні скоростиглі сорти. Серед таких сортів можна виділити “Імпалу”, “Лідера”, “Скороспілку” та “Рів’єру”, які дуже швидко зростають та дають перший врожай всього за 45-60 днів після посадки.

“Імпала” – цей сорт характеризується швидким зростанням та відносно невеликим періодом вирощування. Картопля сорту “Імпала” має округлу форму та гладку поверхню, а також світло-жовту м’якоть з приємним смаком. Цей сорт добре росте в умовах помірного клімату та підходить для вирощування на городі та в саду.

“Лідер” – це ще один високоврожайний сорт, який відмінно росте у різних ґрунтах та кліматичних умовах. Картопля сорту “Лідер” має циліндричну форму та гладку поверхню, а також світло-жовту м’якоть з приємним смаком.

“Скороспілка” – це один з ультраранніх скоростиглих сортів картоплі, який є популярним серед городників та фермерів. Цей сорт картоплі вирізняється високою стійкістю до захворювань. “Скороспілка” має овальну форму та гладку поверхню, а її м’якоть має яскраво-жовтий колір і дуже смачна.

“Рів’єра” – це сорт картоплі, який був створений в Україні і відноситься до ранньостиглих сортів. Картопля цього сорту має досить великі головки з округлою формою і світло-жовтого кольору. Крім того, вона має гладку шкірку та білий м’якуш, який містить багато крохмалю.

Серед інших ультраранніх сортів є ті, які дозрівають трохи довше, проте не поступаються своєю врожайністю та приємним смаком. До них належать такі сорти: “Синьоочка”, “Беллароза”, “Імпала”, “Орла”, “Сенсейшен”, “Санте” та “Метеор”.

“Синьоочка” – це один з ультраранніх сортів картоплі, який має короткий період вегетації та швидко дозріває. Він має середнього розміру красиві яскраво-фіолетові висхідні пагони та зеленувато-жовті кольори на кінці пагонів. Клубні картоплі мають овальну форму з гладкою шкіркою, білою м’якоттю. Цей сорт є одним з найпопулярніших серед вирощувачів та споживачів завдяки своїм відмінним смаковим якостям.

“Беллароза” – це сорт картоплі, який має досить високу врожайність і великі круглі картоплини з рожево-фіолетовою шкіркою та жовтуватим м’якушем. Також варто зазначити, що картопля сорту “Беллароза” досить стійка до захворювань, зокрема до фітофторозу, що забезпечує високу стабільність урожаю в умовах помірного клімату.

“Імпала” – це ще один ультраранній сорт картоплі, який добре відомий своєю високою продуктивністю та гарним смаком. Цей сорт має короткий період вегетації, що дозволяє зібрати врожай дуже швидко. Картопля сорту “Імпала” має великі округлі клубні з різноманітною формою та розмірами. Її шкірка бурувато-жовта, м’якуш жовтувато-білий.

“Орла” – це середньоранній сорт з високою врожайністю, який був розроблений для вирощування в Україні. Рослина має середньорозлогі стебла і великі листки. Клубні мають овальну форму, розмір середній або великий, з гладкою жовтою шкіркою і білою м’якоттю. Сорт добре росте в різних типах ґрунтів.

“Сенсейшен” – цей сорт відрізняється високим врожаєм, доброю стійкістю до хвороб і шкідників, а також привабливим зовнішнім виглядом. Клубні картоплини “Сенсейшен” мають округлу форму, гладку шкірку темно-жовтого кольору і білу м’якоть, яка має відмінні смакові якості.

“Санте” – цей сорт є одним з найпопулярніших іноземних сортів українського ринку. Картопля “Санте” має білосніжну м’якоть і гладку жовтувату шкірку з малиновим відтінком. Вона має привабливий зовнішній вигляд і відрізняється дуже хорошим смаком.
“Метеор” – цей сорт відноситься до високоврожайних сортів картоплі та має відмінні смакові якості. Картопля “Метеор” має овальну форму, білу шкірку та світло-жовту м’якоть. Вона добре зберігається та не втрачає своїх смакових якостей протягом тривалого періоду. Цей сорт картоплі дуже популярний серед фермерів та городників, оскільки він досить стійкий до хвороб та шкідників.

Останні новини
31.03.2023, П’ятниця
30.03.2023, Четвер
29.03.2023, Середа
28.03.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward