Далеко не кожна жінка про це знає: як правильно робити тест на вагітність

event 12:19 Понеділок 14 Листопадаа 2022 Суспільство

Аби тест на вагітність дав максимально точний результат варто враховувати наступні факти.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Тест на вагітність – це найпростіший та найточніший спосіб для жінки дізнатися про свій “цікавий” стан. Однак точність тесту залежить від правильності його проведення, розповідає Уніан. Дізнайтеся що потрібно врахувати, аби у відповідальну мить тест не підвів вас.

Як працює тест на вагітність

Тест на вагітність перевіряє, чи є в сечі жінки хоріонічний гонадотропін – особливий гормон, який виробляється в крові на шостий день після запліднення. Саме тому безглуздо робити тест раніше, ніж через шість днів після незахищеного статевого акту.

Які є види тестів на вагітність?

Тест-смужка – найкомпактніший і найдешевший варіант, який легко зробити вдома. Смужку опускають до потрібної позначки в контейнер з сечею.

Струменевий тест використовується безпосередньо під час сечовипускання. Досить помочитися на тест і він покаже результат. Можна використовувати в будь-якому туалеті.

Планшетний тест на вагітність має спеціальне віконце, куди за допомогою піпетки потрібно капнути кілька крапель сечі.

Цифровий тест має дисплей, на якому показується результат після контакту з сечею. Такі тести можна робити раніше, ніж інші види.

Коли робити тест на вагітність

Медики радять не поспішати з тестом. Для того, щоб результат тесту був найбільш точним, тест не варто робити до початку менструації, інакше він покаже низьку ефективність. Найкраще робити тест у перший день місячних. Робити тест задовго до менструації безглуздо – його результат на такому етапі буде майже випадковим.

Але навіть на такому терміні тест може показати неточний результат, оскільки концентрація гормону гонадотропіну в перші дні вагітності може бути недостатньою. Тому найвищу точність тести мають на 5-7 день затримки місячних. На такому етапі навіть найдешевші тести визначать вагітність або її відсутність.

Що ще впливає на точність тесту

Термін придатності тесту. Чутливість реагенту знижується з часом і тест може не зафіксувати реальну вагітність.

Чутливість тесту, тобто концентрація гормону в сечі, яку препарат може розпізнати. Вона може дорівнювати 10, 20 або 30. Чим менше число, тим точніший тест.

Час доби. Тест рекомендується робити в першій половині дня, в ідеалі – за допомогою першої ранкової сечі. Тоді концентрація гормону буде максимальною.

Приймання їжі перед тестом. Тест на вагітність краще робити на порожній шлунок і до пиття води, щоб сеча не була розбавлена.

Поспішність. Якщо відразу після застосування ви побачили одну смужку – це ще не означає, що ви не вагітні. Друга смужка може проявитися через 5-10 хвилин. На тесті вказано, скільки часу потрібно почекати для точного результату.

Хвороба та деякі ліки. Деякі таблетки, такі як діуретики, снодійні та антигістамінні засоби, можуть розбавляти сечу, через що точність сильно знижується. Також на точність тесту впливає наявність крові та білка в сечі.

Останні новини
07.12.2022, Середа
06.12.2022, Вівторок
05.12.2022, Понеділок
04.12.2022, Неділя
03.12.2022, Субота
02.12.2022, П’ятниця
01.12.2022, Четвер
30.11.2022, Середа
29.11.2022, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward