Питання вартості комунальних послуг традиційно стає найгострішим наприкінці зими. З наближенням 1 травня, коли в Україні офіційно завершується дія багатьох енергетичних постанов, українців почало хвилювати питання: чи готувати гаманці до нових платіжок за світло?
За даними Радіо Трек, у профільному міністерстві та парламенті вже сформували позицію щодо цінової політики на найближчі місяці.
«Плану не маємо. Крапка»: позиція Міненерго щодо травневих тарифів
Ключову інформацію озвучив народний депутат Олексій Кучеренко, перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП. За його словами, під час нещодавнього засідання профільного комітету позиція уряду була озвучена максимально чітко.
Кучеренко процитував першого віцепрем’єра та міністра енергетики Дениса Шмигаля, який запевнив: підвищення цін для населення у травні не планується. «Крапка», — додав міністр, підкреслюючи безповоротність цього рішення на поточному етапі. Таким чином, основний сценарій на кінець весни — збереження чинних розцінок.
Який тариф діє зараз і залишиться у травні
Наразі базова ціна електроенергії для побутових споживачів зафіксована на рівні 4,32 грн за кВт-год. Цей тариф було встановлено урядовою постановою №632, і він є єдиним для всієї країни, незалежно від обсягу споживання (за винятком власників електроопалення).
Як платити менше: переваги багатозонних лічильників
Хоча базовий тариф не зміниться, українці мають легальний спосіб платити лише 2,16 грн за кВт-год. Йдеться про встановлення багатозонних лічильників, які дозволяють суттєво економити в нічний час.
Двозонний тариф (день/ніч):
- 07:00 – 23:00: 4,32 грн/кВт-год;
- 23:00 – 07:00: 2,16 грн/кВт-год (знижка 50%).
Тризонний тариф:
- Пік (8:00–11:00 / 20:00–22:00): 6,48 грн/кВт-год (коефіцієнт 1,5);
- Напівпік (денний час): 4,32 грн/кВт-год;
- Ніч (23:00–07:00): 1,73 грн/кВт-год (найнижча ціна).
Опалювальний сезон завершується: що зміниться для власників електрокотлів
Для тих, хто використовує електроенергію для обігріву оселі, ситуація у травні дещо зміниться через сезонність. Наразі (до 30 квітня включно) для домогосподарств із електроопаленням діє пільгова ціна:
- При споживанні до 2000 кВт-год на місяць — 2,64 грн/кВт-год.
Проте вже з 1 травня ця пільга припиняє дію на літній період. Відповідно, з травня по вересень такі споживачі перейдуть на загальну ставку 4,32 грн/кВт-год, незалежно від обсягів використаної електрики.
Хоча заява про стабільність тарифів у травні заспокоює ринок, експерти радять не забувати про енергоефективність. Стабільна ціна — це гарна новина, але розумне використання потужних приладів у нічний час залишається найкращим способом зменшити суми у платіжках.

.jpg)
.jpg)
6666666(1).jpg)
.jpg)

.jpg)
