Російські війська свідомо завдають ударів по енергетичних об’єктах, які забезпечують українські міста теплом. Через це багато громадян, особливо мешканці столиці, турбуються, чи вдасться Україні спокійно пройти зимовий сезон.
Втім, енергетичний експерт Володимир Омельченко запевняє, що Києву техногенна катастрофа не загрожує, навіть якщо обстріли триватимуть. Про це він розповів в ефірі телеканалу «Київ 24».
«Ми здатні витримати зиму завдяки дев’яти діючим атомним енергоблокам, імпорту електроенергії та тепловим пунктам, розташованим у столиці», — зазначив фахівець.
Він наголосив, що систему опалення Києва забезпечують не лише ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, а й приблизно 60 менших котелень. Саме вони можуть стати резервним джерелом тепла, якщо великі теплоелектроцентралі зазнають пошкоджень.
«У разі крайньої потреби можна швидко встановити модульні котельні, а частина киян матиме змогу використовувати електрообігрівачі. Ми впораємося — підстав для паніки немає», — запевнив Омельченко.
Однак інший енергетичний експерт, Олександр Харченко, закликає не недооцінювати ризики. На його думку, удари по системах теплопостачання становлять серйозну небезпеку, і міста повинні мати “план Б”.
«Важливо заздалегідь передбачити розгортання мобільних котелень у кожному мікрорайоні. Якщо, наприклад, у Києві буде зруйновано ТЕЦ і протягом трьох днів при морозі -10°C не буде тепла, доведеться зливати воду з систем опалення та починати евакуацію населення», — застерігає Харченко.
Поки що експерти сходяться в одному: Київ має достатньо ресурсів, щоб пережити зиму, однак столиця, як і вся країна, повинна бути готовою до будь-яких сценаріїв розвитку подій.

.jpg)
.jpg)
6666666(1).jpg)
.jpg)

.jpg)
