Білий квиток у воєнний час: хто має право на нього і як отримати його в Україні

event 10:47 Четвер 23 Червня 2022 Суспільство
резервісти

Білий квиток в Україні – документ, що звільняє людей від більшості видів військової служби. 

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Главред розповів, хто має право на такий документ.

“Білий квиток Україна – що це?”- таке питання одночасно просте і складне. По-перше, чисто формально – це просторічна назва документа, в якому міститься висновок військово-лікарської комісії з приводу того, чи придатна людина до несення військової служби.

По-друге, оскільки в Україні зараз воєнний стан через напад Росії, і триває мобілізація, навколо цього документа зараз склалася неймовірна кількість міфів і помилок. Які неодмінно потрібно розвіяти.

Що означає білий квиток в Україні?

Отже, спершу військовозобов’язана людина отримує повістку – мовляв, такий – то і такий-то, прийдіть тоді-то туди-то – для проходження медичної комісії.

І ось вона і вирішує, чи повністю придатна людина до служби, чи ні. Якщо ні, то тут є три варіанти:

  • Обмежено придатний;
  • Непридатний у мирний час, але обмежено придатний – у воєнний;
  • Повністю непридатний і знятий з військового обліку.

Потрібно відразу сказати, що білий квиток у воєнний час і аналогічний документ в мирний – дуже сильно розрізняються за своїм юридичним статусом. Не підлягають призову та мобілізації тільки люди з третьої групи – тобто повністю непридатні. Тобто відповідь на питання: “Кому дають білий квиток в Україні”? досить нескладна.

Але ось люди з перших двох груп під час воєнного стану можуть бути покликані – але з великими обмеженнями. Тобто вони напевно не потраплять в десантнику, в морську піхоту, в артилеристи й так далі. Але їх можуть направити нести службу в які-небудь тилові підрозділи – в підрозділи постачання, в штаби, у військкомати і т. п.

Але, скажемо відразу, виїжджати за кордон з білим квитком під час війни можуть тільки люди, яких комісія визнала повністю непридатними до військової служби.

Останні новини
01.07.2022, П’ятниця
30.06.2022, Четвер
29.06.2022, Середа
28.06.2022, Вівторок
27.06.2022, Понеділок
26.06.2022, Неділя
25.06.2022, Субота
24.06.2022, П’ятниця
23.06.2022, Четвер
Читати більше новинarrow_forward