Бердянськ, Кирилівка, Залізний Порт і не тільки: як живуть морські курорти в окупації

event 16:22 Вівторок 02 Серпня 2022 БЛОГ

У 2022 році через повномасштабне військове вторгнення Росії в Україну курортний сезон на більшості окупованих приморських курортів так і не почався. Через що зараз відпочинок на Азовському морі неможливий, а на Чорному дуже небезпечний. У цьому матеріалі ви дізнаєтеся, що зараз відбувається на окупованих курортах Запорізької та Херсонської областей і як там виживають люди. Про це повідомляють Новини Донбасу.

Як живуть окуповані курорти Запорізької області

З початку військових дій такі курорти, як Бердянськ, Кирилівка, Приморськ і Степанівка Перша опинилися під окупацією російських військових. Через що влада Запорізької області заявила, що курортний сезон відкриватися не буде, оскільки це дуже небезпечно.

У перші дні приходу російських військ жителі запорізьких курортів виходили на мирні мітинги, щоб показати окупантам, що на них тут не чекають, і нехай вони повертаються додому зі своїм «руським міром». Однак бажаного результату це не дало. Можливо, стало навіть гірше. Почалися масові репресії, викрадення та тортури активістів із проукраїнськими поглядами, глушіння українського мобільного зв’язку. У Бердянську у житлових кварталах окупанти розмістили військову техніку та склади боєприпасів. Крім того, вони обманом виманюють у місцевих жителів паспортні дані для свого референдуму і намагаються мобілізувати бердянців призовного віку.

У Кирилівці російсько-фашистські війська захопили бази відпочинку «Перлина Таврії» та «Діана». «Глава» тимчасово окупованого селища – сепаратистка Катерина Уманець – вимагала від підприємців виплати данини у розмірі 1000 грн щомісяця. У Приморську мер, повернувшись із полону окупантів, поїхав до Запоріжжя та продовжує керувати містом дистанційно. Розважальні заклади на цих курортах не працюють, а на прилавках магазинів з’явилися товари з росії. Що відбувається в окупованій Степанівці Першій, досі невідомо.

На курортах Херсонщини малолюдно та небезпечно

У Херсонській області в окупацію потрапили Арабатська Стрілка, Генічеськ, Скадовськ, Залізний Порт, Лазурне, Хорли та Джарилгач. Після мітингів українців тут також відбулися репресії, крадіжка та тортури мирних жителів, відключення українського мобільного зв’язку та інтернету. Арабатська Стрілка опинилася в окупації однієї з найперших. Однак тут не ведуться бойові дії. У селищі знаходяться російські військові та їх техніка. Місцеві жителі, які виживали за рахунок туристичного бізнесу, виявилися безробітними. Майже всі готелі та бази відпочинку закриті. Працюють кілька кафе. У магазинах російські товари поганої якості, є проблеми з постачанням ліків. Зв’язку немає.

У Генічеську росіяни хочуть вивести з обігу гривню та замінити її рублем. Але поки що у них нічого не вийшло. У магазинах продають неякісні товари з росії за нечуваними цінами. Але карткою розплатитися можна не скрізь. Деякі власники баз відпочинку змушують працювати під дулом автомата.

Залізний Порт цього року також без туристів. В окупованому Скадовську ситуація ідентична. На пляжах можна побачити лише місцевих або приїжджих з інших окупованих міст. Туристичний бізнес тут майже помер. Острів Джарилгач став по-справжньому безлюдним. Обстановку у ньому постійно контролюють ворожі війська, а його узбережжя заміновано. Лазурне перетворилося на військову базу росіян. Інформації про те, як живе в окупації, віддалене від зони бойових дій, село Хорли взагалі немає.

Розвиток донецьких курортів зупинився

З першого дня військових дій донецькі курорти Урзуф, Мелекіно, Білосарайська коса, азовська Ялта та Юріївка опинилися в окупації, а їхня влада, здебільшого, перейшла на бік ворога. Як наслідок, розвиток донецьких курортів зупинився.

Хоча росіяни і намагаються робити вигляд пляжного сезону тут, закликаючи відпочиваючих із сусідніх окупованих населених пунктів, пляжі, як і раніше, порожні. Продовжують працювати кілька баз відпочинку, а на набережних немає ні душі.

Незважаючи на всі тягарі, які доводиться переживати українцям в окупованих містах, вони всі вірять у ЗСУ та чекають, коли наші захисники звільнять їх із лап російської орди.

Що відбувається із попитом на відпочинок в окупації

Для оцінки попиту на відпочинок в окупації ми звернулися до представників служби бронювання More24.ua, яка до війни обслуговувала окуповані курорти.

«На даний момент ми не приймаємо заявки на бронювання номерів на окупованих курортах. Але телефони, месенджери та форми онлайн-бронювання на сайтах включені, тому можна побічно оцінити попит на морський відпочинок в окупації. Так, якщо раніше у липні ми щодня приймали близько 200-800 звернень на добу, то зараз кількість звернень перебуває в межах 2-3 заявок на день, які знову ж таки доводиться відхиляти. Тому можна констатувати, що, як мінімум, попит на онлайн-бронювання впав у сотні разів. А якщо керуватися інформацією, що надходить із зони окупації, то ймовірно, на місці ситуація приблизно така сама», – прокоментував ситуацію з попитом на відпочинок в окупації представник служби «Море 24» Олександр Мостовий.

Таким чином можна констатувати факт, що літній сезон-2022 на окупованих територіях повністю провалився.

Автор:
Останні новини
14.08.2022, Неділя
13.08.2022, Субота
12.08.2022, П’ятниця
11.08.2022, Четвер
10.08.2022, Середа
09.08.2022, Вівторок
08.08.2022, Понеділок
07.08.2022, Неділя
06.08.2022, Субота
05.08.2022, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward