event 16:30 Вівторок 28 Грудня 2021 РІВНЕ

За підсумками сезону 2021 року таємним голосуванням на Рівненщині визначили кращих спортсменів, тренерів та команди. Про це повідомили у пресслужбі Рівненської ОДА.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Урочисту церемонію “Герої спортивного року Рівненщини” проводять одинадцятий рік поспіль. Його організатори – відділення Національного олімпійського комітету України в області та Рівненська ОДА.

Так, в номінації “Найкращий спортсмен року” відзначено двох спортсменів – Михайла Романчука та Олега Омельчука. І саме вони вперше в історії Рівненської області вибороли олімпійські медалі. Михайло Романчук – срібло і бронзу. Олег Омельчук – бронзу.

“Найкращою спортсменкою року” стала Анастасія Новосад – призерка кубків світу з фристайлу, учасниця ХХІV Олімпійських зимових ігор, які відбудуться в лютому наступного року у Пекіні.

“Кращими тренерами року” визнано двох тренерів наших олімпійських призерів. А саме: Петра Нагорного та Сергія Бондаря.

Більшістю голосів переможцем в номінації “Найкраща команда року” став народний клуб “Верес-Рівне”.

Сенсацією року” визнано Олександра Гудиму – чемпіона Європи з маунтенбайку серед юніорів. Причому це досягнення в цьому виді спорту відбулося вперше в історії України.

В номінації “Найкращий спортивний організатор” перевагу віддали Сергію Головні – голові правління громадської організації “Клуб вболівальників Рівненського спідвею”, організатору чемпіонату Європи зі спідвею серед юнаків, а також багатьох інших міжнародних змагань зі спідвею.

У номінації “Сильні духом” кращим визнано Миколу Синюка – Заслуженого майстра спорту України з параканое серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату.

Переможцем у номінації “Спортивна слава Рівненщини” визнано Андрія Демчука – учасника Олімпійських ігор 2000 року у м. Сіднеї (Австралія).

У номінації “Разом із олімпійцями” визнано спортсмена, який після трирічної перерви, повернувся в спорт та за два місяці виборов звання чемпіона Європи та чемпіона світу з армспорту. Це Олег Жох.

Громадська спілка “Баскетбольний клуб “Рівне” стала переможцем номінації “Народний вибір”

У номінації “Чесна гра” визнано жіночий волейбольний клуб “Регіна – МЕГУ”.

Телекомпанію ITV Media Group відзначено у номінації “Об’єктивність та компетентність”.

“Кращим спортсменом області з паралімпійських видів спорту” визнано Заслуженого майстра спорту України з дзюдо Олександра Назаренка – бронзового призера XVI літніх Паралімпійських ігор, дворазового переможця кубків світу в містах Анталія (Туреччина) та Баку (Азербайджан), чемпіона України.

В номінації “Кращий спортсмен Рівненської області з дефлімпійських видів спорту” визнано Катерину Шепелюк – Заслуженого майстра спорту України з дзюдо, чемпіонку світу в особистих змаганнях серед жінок, чемпіонку світу у командних змаганнях, чемпіонку України.

“Паралімпійською надією Рівненщини” стала майстер спорту України з пауерліфтингу Дар’я Кобилинська – чемпіонка світу серед юніорок, чемпіонка України серед жінок та серед юніорок. Дар’я встановила 3 юніорські рекорди України.

У номінації “Кращий тренер Рівненської області з паралімпійських та дефлімпійських видів спорту” визнано Заслуженого тренера України з дзюдо Михайла Романкевича, У цьому році його вихованці вибороли 1 срібну та 3 бронзових медалі на XVI літніх Паралімпійських іграх, 14 медалей на кубках світу. Михайло Якович є головним тренером Національної збірної команди України з дзюдо серед спортсменів з порушеннями зору.

У номінації “Кращий тренер Рівненської області з видів спорту осіб з інвалідністю, що не входять до програми Паралімпійських та Дефлімпійських ігор” визнано Заслуженого тренера України з пауерліфтингу Вадима Полюховича. У 2021 році його вихованці вибороли 14 медалей на чемпіонаті світу, 14 медалей на чемпіонаті Європи з пауерліфтингу та встановили 6 рекордів світу та 8 рекордів України.

Також під час урочистостей відзначено кращих спортсменів і тренерів з олімпійських неолімпійських видів спорту, а також меценатів галузі.

У Рівненській ОДА також додали, що 2022 рік буде роком спортивної інфраструктури. Крім продовження реконструкції стадіону “Аванград” та спорткомплексу на Макарова, в президентській програмі “Велике будівництво” передбачений окремий напрям щодо спортивних об’єктів в ДЮСШ. В 4 громадах області: Березне, Костопіль, Рівне та Дубно планують реконструювати й спорудити 8 закладів.