На Рівненщині вирішили заборонити Московський патріархат

event 14:06 П’ятниця 12 Серпня 2022 РІВНЕ
mp upc

Депутати обласної ради підтримали лише одне з двох звернень щодо діяльності московського патріархату. 

Про це повідомляє Рівненська обласна рада. 

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ БАЙРАКТАР NEWS

Як зазначено у зверненні, депутати Рівненської обласної ради, усвідомлюючи свою відповідальність перед виборцями Рівненщини, всю облудність ідеології «русского міра», вважають неприпустимим подальше існування та діяльність УПЦ (МП) в Україні загалом та на Рівненщині зокрема.

Депутати вимагають від Верховної Ради України прийняти закон, який унеможливить (заборонить) діяльність УПЦ (МП) в Україні.

Від Рівненської ОВА вимагають здійснити перевірку дотримання умов охоронних договорів користувачами – релігійними громадами на території Рівненської області. 

Натомість від управління служби безпеки України в Рівненській області вимагається проінформувати депутатів обласної ради про наявність фактів колабораційної діяльності священнослужителів УПЦ (МП), або на території культових споруд, які перебувають в користуванні УПЦ (МП) та вжиті заходи щодо запобігання таких фактів.

Керівники  територіальних громад області повинні провести роз’яснювальну роботу серед мешканців громад щодо неприпустимості діяльності УПЦ (МП) в умовах військової агресії росії проти нашої держави.

Депутати також закликають мирян УПЦ (МП) порвати будь-який зв’язок з РПЦ та розпочати об’єднавчий діалог про приєднання або перехід до ПЦУ.

Також депутати підтримали правку, яку вніс депутат Олександр Дехтярчук. Йдеться про звернення до Кабінету Міністрів України з вимогою щодо невідкладного прийняття постанови про розірвання договорів користування майном монастирів московського патріархату в Україні, яке перебуває у розпорядженні Кабінету Міністрів України.

Також депутати підтримали правку, яку вніс депутат Олександр Дехтярчук. Йдеться про звернення до Кабінету Міністрів України з вимогою щодо невідкладного прийняття постанови про розірвання договорів користування майном монастирів московського патріархату в Україні, яке перебуває у розпорядженні Кабінету Міністрів України.

Текст звернення доступний за посиланням.

Водночас схоже звернення, яке на розгляд сесії подав голова обласної ради Сергій Кондрачук, депутати не підтримали.

У цьому звернені, окрім вимоги до  Верховної Ради України прийняти закон, який унеможливить (заборонить) діяльність УПЦ (МП) в Україні, зазначена й така вимога до Рівненської обласної державної адміністрації (Рівненської обласної військової адміністрації):

Враховуючи Закони України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність» (№2108-ІХ), «Про правовий режим воєнного стану», розглянути питання про скасування в установленому законодавством порядку Статутів та державної реєстрації релігійних громад УПЦ (МП) на території Рівненської області.

– Об’єднання – це коли ми рухаємося назустріч чомусь. Але коли ми йдемо назустріч їм, ми водночас відходимо від свого, національного. Тому у пропонованому зверенні ми визначили дієвий механізм для заборони мп, – наголосив Сергій Кондрачук.

 

Останні новини
28.09.2022, Середа
27.09.2022, Вівторок
26.09.2022, Понеділок
25.09.2022, Неділя
24.09.2022, Субота
23.09.2022, П’ятниця
22.09.2022, Четвер
21.09.2022, Середа
Читати більше новинarrow_forward