Жодну спецшколу для дітей з інвалідністю на Рівненщині не закриють! – нардеп Соломчук (відео)

event 12:58 П’ятниця 28 Травня 2021 ПОДІЇ

Народні депутати Дмитро Соломчук та Павло Сушко на рівненському телеканалі ITV обговорили результати засідання ТСК, на якому вирішували питання захисту спецзакладів для дітей з особливими освітніми потребами. 

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Голова Тимчасової слідчої комісії, нардеп Павло Сушко розповів, що в Україні з початку 2017 року масово знищуються спеціальні школи для дітей з особливими освітніми потребами. А стратегія реформи деінституалізації була прийнята зі значними порушеннями. 

Нардеп від Рівненщини Дмитро Соломчук також стверджує, що закриття спецшкіл порушує права дітей. За словами депутата, у таких спецшколах зовсім інша система освіти, яку наразі неможливо організувати у загальноосвітніх школах.  

Коментар: “У спецзакладах є діти, які переходять в наступний клас за 2-3 роки. Це зовсім інша форма навчання. Інший підхід та інші педагоги. Такі фахівці, які працюють в наших спецшколах, у європейських країнах на вагу золота. А в нас, якщо заклад закривають, такі педагоги лишаються на вулиці… І це потрібно було зупинити”, – розповів Дмитро Соломчук. 

Також депутати розповіли, що ТСК працює над питанням вже закритих закладів. Зокрема зараз розглядаються кейси по спецшколах, які вже закрили на Закарпатті. 

Коментар: “Ми вже написали звернення до відповідних органів. Ситуація повністю контролюється. Оскільки закриття таких закладів призведе до того, що дітей переведуть навчатися в інші регіони. І школярі зможуть бачитися з батьками лише на канікулах”, – зауважив Павло Сушко. 

Щодо закладів на Рівненщині, то Дмитро Соломчук наголосив, що жоден із закладів спецосвіти в області не закриють. 

Коментар: “Після нашого засідання жоден заклад в  Рівненській області зачиняти не будуть” – стверджує політик. 

Нагадаємо, що на підсумковому засіданні представники профільних міністерств погодилися, що рішення про реорганізацію чи закриття таких закладів освіти є поспішним і спецшколи мають працювати на рівні з інклюзивною освітою. 

Також у Міністерстві вирішили скасувати Постанову №586, а замість неї напрацювати нову, яка підтримуватиме інтереси батьків та їхніх дітей, які мають особливі освітні потреби.

Читайте також: Дмитро Соломчук: “Реформа інституційних закладів повинна не бездумно закривати інтернати, а визначати освітні потреби кожної дитини”

Останні новини
06.02.2023, Понеділок
05.02.2023, Неділя
04.02.2023, Субота
03.02.2023, П’ятниця
02.02.2023, Четвер
Читати більше новинarrow_forward