У Польщі створять спільний тренувальний центр НАТО та України – Столтенберг

event 17:51 Четвер 15 Лютого 2024 ПОЛІТИКА

Міністри оборони країн НАТО ухвалили рішення створити у Польщі навчальний центр для тренування та підвищення кваліфікації українських військових та обміну досвідом з військовослужбовцями країн НАТО.

Про це оголосив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у Брюсселі на пресконференції за підсумками зустрічі міністрів оборони країн-членів Альянсу, повідомляє Укрінформу.

“Сьогодні ми вирішили утворити спільний центр НАТО-Україна для тренування та військової освіти у місті Бидгощ, Польща, який дозволить Україні обмінюватися уроками, винесеними з російської війни, і створять структуру для українських сил, щоб навчатися та тренуватися поряд із військами країн НАТО. Ми будемо продовжувати стояти поряд з Україною – для її безпеки та для нашої безпеки”, – зазначив керівник Альянсу.

Читайте також: Країни НАТО мають зберігати єдність щодо України – Мелоні

Читайте також: У Польщі 49-річний українець загинув під колесами вантажівки, коли вийшов зі свого автомобіля

Він зауважив, що це рішення ще потребує уточнення багатьох деталей, але головним є те, що союзники на політичному рівні вирішили створити навчальний центр. Ініціатива, за словами Столтенберга, буде реалізовуватися протягом наступних місяців.

“Тож сьогоднішнє рішення – це частина цього процесу. Тренувальний центр дозволить обмінюватися уроками, що були винесені з російської війни. Це буде корисним для нас, і створить рамкову платформу для тренування військ країн-союзниць. Наші експерти зараз опрацьовують деталі, і я очікую, що лідери країн НАТО зможуть прийняти рішення пізніше цього року”, – сказав генеральний секретар НАТО.

Останні новини
20.04.2024, Субота
19.04.2024, П’ятниця
18.04.2024, Четвер
17.04.2024, Середа
16.04.2024, Вівторок
15.04.2024, Понеділок
14.04.2024, Неділя
Читати більше новинarrow_forward