Рада зобов’язує обмежено придатних чоловіків повторно пройти ВЛК

event 09:17 П’ятниця 22 Березня 2024 ПОЛІТИКА

Обмежено придатні до військової служби чоловіки мають протягом дев’яти місяців знову пройти військово-лікарську комісію. Відповідні зміни передбачає ухвалений у четвер, 21 березня, в цілому як закон законопроєкт №10313 «Про забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист».

Поправку щодо повторного медичного огляду з метою визначення придатності до військової служби до законопроєкту №10313 внесли після першого читання. Оскільки у четвер, 21 березня, народні депутати підтримали цей законопроєкт, ця поправка має бути врахована у фінальному тексті, який подадуть на підпис до голови Верховної Ради.

«Громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби», – йдеться в ухваленому законопроєкті.

Читайте також: Українці зможуть легально зберігати зброю та боєприпаси: у Раді підтримали законопроєкт

Як зазначає «Судово-юридична газета», відповідними поправками до другого читання у Законі «Про військовий обов’язок і військову службу» в абзаці 5 ч. 10 ст. 14, який встановлює, що «за результатами медичного огляду громадянина України і з урахуванням рівня його освітньої підготовки, особистих якостей, роду діяльності та спеціальності комісія з питань приписки може прийняти одне з таких рішень:… непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час, підлягає взяттю на облік військовозобов’язаних» слова «в мирний час, обмежено придатний у воєнний час, підлягає взяттю на облік військовозобов’язаних» виключені.

Отже, комісія з питань приписки може прийняти рішення про непридатність до військової служби (а норму стосовно обмежено придатних виключили).

Відповідно до змін у законодавстві тепер залишиться лише норма про непридатність. Також норма про обмежену придатність більше не є підставою для припинення контракту або звільнення з військової служби.

Останні новини
20.05.2024, Понеділок
19.05.2024, Неділя
18.05.2024, Субота
17.05.2024, П’ятниця
16.05.2024, Четвер
15.05.2024, Середа
14.05.2024, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward