Землю накрила потужна магнітна буря: скільки буде штормити

event 10:26 Середа 27 Вересня 2023 Погода

Сильна магнітна буря знову накрила Землю і в найближчі два дні досягне дуже високого рівня. У такі дні можливе погіршення самопочуття у багатьох людей на планеті, збої в роботі електротехніки й навіть полярні сяйва, повідомляє Meteoagent.

Що таке магнітна буря

Магнітна чи сонячна буря – це процес, у якому сонячні спалахи походять від Сонця. Це потужні сплески – внутрішні реакції Сонця: викиди сонячної маси, спалахи лежить на поверхні та інші дії, у яких енергія розсіюється від Сонця у всіх напрямах, включаючи Землю.

Зіткнувшись із магнітосферою Землі, вони провокують геомагнітну активність. Енергія складається із заряджених частинок, таких як протони та електрони, які рухаються у просторі на дуже великих швидкостях.

Коли ці частинки досягають Землі, вони взаємодіють з нашим магнітним полем та атмосферою, що призводить до різних ефектів – полярні сяйва, перебої у роботі радіозв’язку, збої та порушення у роботі супутників, електромереж.

Читайте також: В Україну мчить потужний атмосферний фронт: прогноз синоптика

Коли буде магнітна буря

Дані супутникових систем NOAA, TESIS та наукових міжнародних систем метеорологічних лабораторій у всьому світі показують, що магнітна буря К-індексу 5 та К-індексу 6 накрила землю ще 25 вересня.

Однак 27 та 28 вересня геомагнітна ситуація стане гіршою, і фахівці прогнозують дуже потужну бурю. 27 вересня очікується підвищення до К-індексу 8, а 28 вересня – до К-індексу 7.

Ці показники відповідають дуже потужній бурі червоного рівня. Варто відзначити, що найвищий показник – це буря К-індексу 9.

Вплив магнітної бурі

Існує чимало досліджень вчених, які підтверджують дані про взаємозв’язок магнітних бур та самопочуття людини.

Найбільша небезпека від таких бур – для астронавтів, які знаходяться за межами захисного екрану земної атмосфери. Існує ризик впливу високого рівня радіації, що у рази підвищує ймовірність розвитку раку.

І хоча люди на Землі захищені екраном земної атмосфери й серед вченої спільноти немає єдиної думки про вплив бур на людину, саме в такі дні люди найчастіше скаржаться на такі симптоми:

 • Головні болі та мігрені
 • Загальне погіршення самопочуття та слабкість
 • Занепад сил та порушення концентрації
 • Проблеми з психологічним станом, роздратування, агресія та підвищення тривожності
 • У дні магнітних бур люди значно частіше звертаються за допомогою до медиків, зокрема до кардіологів.

Загальні рекомендації лікарів:

 • Повноцінний сон (не менше 7-9 годин на добу)
 • Нормальний режим дня
 • Повноцінне харчування та достатня кількість води
 • Прогулянки на свіжому повітрі
 • Зниження фізичних та психоемоційних навантажень
 • При погіршенні самопочуття чи загостренні хронічних захворювань – більше відпочивати та звернутися за консультацією до свого лікаря.
Останні новини
27.11.2023, Понеділок
26.11.2023, Неділя
25.11.2023, Субота
24.11.2023, П’ятниця
23.11.2023, Четвер
22.11.2023, Середа
Читати більше новинarrow_forward